Pszczelarze mówili o drożejącym cukrze   no comments

Posted at 12:20 am in Polski Miód

Dotacje do urządzeń potrzebnych w pasiekach, ceny leków i tak głośny ostatnio temat drożejącego cukru – o tym rozmawiali pszczelarze podczas zebrania w Rychlikach.

O drożejących lekach mówił lekarz weterynarii Ireneusz Cywiński. Poinformował zebranych o cenach i ustalił termin 15 kwietnia jako ostateczny do zapisów na wspólny hurtowy zakup.
- Podwyżka leku o 700 procent jest niezrozumiała. Jest to wygórowana cena i mam nadzieję, że wspólny zakup pomoże wynegocjować dobrą cenę od monopolisty – mówił.

W sprawie dotacji na zakup urządzeń potrzebnych do funkcjonowania pasiek podzielono pszczelarzy na trzy grupy i wyznaczono trzy terminy podpisywania umów. W dyskusji przeważał pogląd iż ta dotacja powinna przyjąć formę dofinansowania np. 20 zł do jednego ula, co umożliwiło by sprawiedliwy podział dotacji.

Podczas zebrania pszczelarze zastanawiali się także nad wspólnym zakupem cukru (do dokarmiania pszczół), którego ceny ostatnio mocno poszły w górę oraz nad opłacalnością zakupu cukru w Czechach lub Niemczech.

Ostatnim punktem zebrania był wykład mgr inż. Krzysztof Loc, który przybliżył nowe technologie w hodowli pszczół.

Źródło: rychliki.wm.pl Grzegorz SzydłowskiŹródło: Pszczelarze mówili o drożejącym cukrze

Written by admin on Kwiecień 1st, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format