PGNiG Bezpiecznie nad wodą   no comments

Posted at 9:13 pm in Nowinki pszczelarskie

Już 14 i 15 sierpnia na Bulwarze Nadmorskim przy Plaży Miejskiej Śródmieście w Gdyni odbędzie się już piąty piknik  rodzinny w ramach „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”. Po raz kolejny nad polskim morzem będą rozbrzmiewać główne idee kampanii, bezpieczeństwo, ekologia, sport i zdrowy tryb życia.

„PGNiG Bezpiecznie nad wodą” to cykl pikników i regat, których głównym celem jest promocja bezpieczeństwa nad wodą. Działania kampanii w Gdyni skupią się zatem na pokazach i szkoleniach pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonych przez Sopockie WOPR i Falck. „Ratownicy w trakcie pokazu angażują się maksymalnie, pokazując tym samym, że udzielanie pomocy poszkodowanemu to walka o jego życie i zdrowie. Dlatego warto nauczyć się zasad pierwszej pomocy przedmedycznej w trakcie warsztatów, które organizujemy kilkakrotnie podczas każdego pikniku „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” – Justyna Lulkiewicz, Dyrektor Biura Marketingu PGNiG.

Uczestnikom pikniku zostaną też wręczone karty ICE (In Case Of Emergency/ W nagłym wypadku), które mają nieocenioną wartość nie tylko w ratownictwie wodnym.

Istotnym filarem kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”, obok bezpieczeństwa, jest szeroko pojęta kultura wypoczynku. Atrakcje przygotowane dla uczestników pikniku zachęcają do aktywnych, ekologicznych i zdrowych form rekreacji podczas urlopu. Liczne konkursy związane z tematem ochrony środowiska oraz symboliczny ogródek o nazwie „Zielona Strefa PGNiG”, który kampania zostawia po sobie w każdym mieście, w którym odbywa się piknik, rozwijają wśród uczestników poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne.

„PGNiG Bezpiecznie nad wodą” to okazja do nabycia cennych umiejętności poprzez dobrą zabawę w gronie całej rodziny. Kampania szczególną troską obdarza dzieci, w Gdyni Gazownia Pomorska przygotuje specjalną Strefę zabawy, a show lalkarza, Konrada Kony Czarkowskiego, będzie atrakcją dla wszystkich, bez względu na wiek. O całodzienną oprawę muzyczną zadba grupa The Talents, a w sobotę wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Feel. Podczas dwóch dni pikniku będzie można także wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez instruktorkę fitness. Ćwiczenia obejmą stretching, dance aerobic i jogę.

Swoją obecność na niedzielnym pikniku w Gdyni potwierdziła Złota Olimpijska Wioślarska Czwórka Podwójna z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski spotkają się z fanami, będą rozdawać autografy i ścigać z uczestnikami pikniku na ergometrach wioślarskich. W sobotę 14 sierpnia zostanie także przeprowadzona aukcja charytatywna w ramach działalności statutowej Stowarzyszenia Miłośników Sportu i Rekreacji „Alpejczyk” przy PGNiG SA w Warszawie na rzecz 18-letniego utalentowanego sportowca Huberta Dunin-Borkowskiego. W 2010 roku uczestniczył w Mistrzostwach Polski LZS, w których zajął IV miejsce w biegu sprinterskim na 100 m juniorów. Trudna sytuacja materialna rodziny spowodowana kosztownym leczeniem choroby ojca Huberta sprawia, że jego kolejne sukcesy sportowe potrzebują wsparcia. Najcenniejszym przedmiotem licytacji będzie koszulka kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” z podpisami Złotej Olimpijskiej Wioślarskiej Czwórki Podwójnej.

„Sukces aukcji przeprowadzonej podczas pikniku „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” w Polańczyku skłonił nas do zorganizowania takiego przedsięwzięcia w Gdyni” – ks. Rafał Chwałkowski, kapelan żeglarzy – „Wartości, które niesie za sobą kampania są bezcenne, chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wspierają działania „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”.

Wydarzeniem sportowym najbliższego weekendu w Gdyni będą regaty „PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup” w randze Mistrzostw Polski w klasie Delphia 24 One Design. Zmagania żeglarskie zostaną zakończone uroczystą dekoracją zwycięzców podczas drugiego dnia pikniku.

Źródło: PGNiG Bezpiecznie nad wodą

Written by admin on Sierpień 17th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie skanowanie lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan