PGNiG Bezpiecznie nad wodą   no comments

Posted at 9:13 pm in Nowinki pszczelarskie

Już 14 i 15 sierpnia na Bulwarze Nadmorskim przy Plaży Miejskiej Śródmieście w Gdyni odbędzie się już piąty piknik  rodzinny w ramach „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”. Po raz kolejny nad polskim morzem będą rozbrzmiewać główne idee kampanii, bezpieczeństwo, ekologia, sport i zdrowy tryb życia.

„PGNiG Bezpiecznie nad wodą” to cykl pikników i regat, których głównym celem jest promocja bezpieczeństwa nad wodą. Działania kampanii w Gdyni skupią się zatem na pokazach i szkoleniach pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonych przez Sopockie WOPR i Falck. „Ratownicy w trakcie pokazu angażują się maksymalnie, pokazując tym samym, że udzielanie pomocy poszkodowanemu to walka o jego życie i zdrowie. Dlatego warto nauczyć się zasad pierwszej pomocy przedmedycznej w trakcie warsztatów, które organizujemy kilkakrotnie podczas każdego pikniku „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” – Justyna Lulkiewicz, Dyrektor Biura Marketingu PGNiG.

Uczestnikom pikniku zostaną też wręczone karty ICE (In Case Of Emergency/ W nagłym wypadku), które mają nieocenioną wartość nie tylko w ratownictwie wodnym.

Istotnym filarem kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”, obok bezpieczeństwa, jest szeroko pojęta kultura wypoczynku. Atrakcje przygotowane dla uczestników pikniku zachęcają do aktywnych, ekologicznych i zdrowych form rekreacji podczas urlopu. Liczne konkursy związane z tematem ochrony środowiska oraz symboliczny ogródek o nazwie „Zielona Strefa PGNiG”, który kampania zostawia po sobie w każdym mieście, w którym odbywa się piknik, rozwijają wśród uczestników poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne.

„PGNiG Bezpiecznie nad wodą” to okazja do nabycia cennych umiejętności poprzez dobrą zabawę w gronie całej rodziny. Kampania szczególną troską obdarza dzieci, w Gdyni Gazownia Pomorska przygotuje specjalną Strefę zabawy, a show lalkarza, Konrada Kony Czarkowskiego, będzie atrakcją dla wszystkich, bez względu na wiek. O całodzienną oprawę muzyczną zadba grupa The Talents, a w sobotę wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Feel. Podczas dwóch dni pikniku będzie można także wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez instruktorkę fitness. Ćwiczenia obejmą stretching, dance aerobic i jogę.

Swoją obecność na niedzielnym pikniku w Gdyni potwierdziła Złota Olimpijska Wioślarska Czwórka Podwójna z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski spotkają się z fanami, będą rozdawać autografy i ścigać z uczestnikami pikniku na ergometrach wioślarskich. W sobotę 14 sierpnia zostanie także przeprowadzona aukcja charytatywna w ramach działalności statutowej Stowarzyszenia Miłośników Sportu i Rekreacji „Alpejczyk” przy PGNiG SA w Warszawie na rzecz 18-letniego utalentowanego sportowca Huberta Dunin-Borkowskiego. W 2010 roku uczestniczył w Mistrzostwach Polski LZS, w których zajął IV miejsce w biegu sprinterskim na 100 m juniorów. Trudna sytuacja materialna rodziny spowodowana kosztownym leczeniem choroby ojca Huberta sprawia, że jego kolejne sukcesy sportowe potrzebują wsparcia. Najcenniejszym przedmiotem licytacji będzie koszulka kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” z podpisami Złotej Olimpijskiej Wioślarskiej Czwórki Podwójnej.

„Sukces aukcji przeprowadzonej podczas pikniku „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” w Polańczyku skłonił nas do zorganizowania takiego przedsięwzięcia w Gdyni” – ks. Rafał Chwałkowski, kapelan żeglarzy – „Wartości, które niesie za sobą kampania są bezcenne, chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wspierają działania „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”.

Wydarzeniem sportowym najbliższego weekendu w Gdyni będą regaty „PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup” w randze Mistrzostw Polski w klasie Delphia 24 One Design. Zmagania żeglarskie zostaną zakończone uroczystą dekoracją zwycięzców podczas drugiego dnia pikniku.

Źródło: PGNiG Bezpiecznie nad wodą

Written by admin on Sierpień 17th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format serwis ekspresów serwis ekspresów Lublin w Lublinie projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format