STING produkuje miód   no comments

Posted at 3:20 am in Nowinki pszczelarskie

Słynny muzyk Sting produkuje miód

 

14.03. Warszawa (PAP) – „Fields of gold” jeden z przebojów Stinga mógł być zapowiedzią jego dalszej kariery. Muzyk zamienił „pola złotego zboża” na „pola winorośli” i produkuje własne czerwone wino w Toskanii. We wrześniu na rynek trafi 30 tys. butelek wina z jego winnic.W 1997 roku były wokalista Police zakupił XVI-wieczną willę „Il Palagio” w Figline Valdarno, małej wiosce zlokalizowanej 30 km na południe od Florencji. Od tego czasu zamienił otaczające 350 hektarów w organiczną farmę, na której oprócz wina produkuje miód, oliwę z oliwek, owoce i warzywa, a także toskańskie salami. Na farmie Stinga pracuje 15 osób, wokalista zatrudnia też do pomocy pracowników sezonowych.

„Kiedy pierwszy raz przybyłem do Figline chciałem przede wszystkim nakarmić moją rodzinę. Postanowiliśmy stworzyć gospodarstwo, które dzięki tradycyjnym metodom będzie wzbogacać środowisko, a nie prowadzić do jego wyjałowienia. Zrezygnowaliśmy z pestycydów, odrzuciliśmy monokulturę upraw, a farma służy nam także jako ogród” – mówi Sting.

Paolo Rossi, zarządca gospodarstwa, który w ubiegłym tygodniu poinformował o planowanej sprzedaży wina z winnic Stinga nie podał jednak jego nazwy. Ma to być rocznik 2007 ze szczepów Sangiovense z dodatkiem Cabernet i Merlot. Nie wykluczone, że na rynek trafi również Chianti rocznik 2008, ale wciąż jest jeszcze testowane i decyzja nie zapadła.

Dochód ze sprzedaży win ma zostać przekazany na rzecz organizacji Soil Association, która promuje organiczne jedzenie i farmy w Wielkiej Brytanii, a także na konto Rainforest Foundation, którą Sting pomagał w 1989 roku zakładać.

Wino, a także inne produkty pochodzące z farmy Stinga, będzie można także nabyć w sklepie na terenie gospodarstwa, już w czerwcu. (PAP Life)

jmy/ zig/

1999 – 2011 Polska Agencja Prasowa SA

Źródło: STING produkuje miód

Written by admin on Marzec 17th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin wydruki z internetu lublin tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin