Pogrzeb pszczółki Mai   no comments

Posted at 9:20 am in Polski Miód

Pogrzeb rodzimej kukurydzy oraz pszczółki Mai – to niektóre punkty programu dzisiejszego protestu ekologów przeciwko ewentualnemu podpisaniu przez prezydenta ustawy o nasiennictwie.

– Akcja rozpocznie się o godz. 16.30 (17.08.2011) na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, przed Pałacem Prezydenckim – poinformowała Agnieszka Kubas z Komitetu Obywatelskiego „Gamonie i krasnoludki”.

Ekolodzy chcą do protestów włączyć pszczelarzy, ponieważ w zanieczyszczonym środowisku naturalnym masowo giną pszczoły. Agnieszka Kubas podkreśla również, że bez pszczół nie będzie warzyw i owoców. Dodaje, że przeciw znowelizowanej ustawie o nasiennictwie, jako prawu ułatwiającemu wprowadzenie do Polski GMO, jest wielu rolników i naukowców .

W Unii Europejskiej już 9 krajów zabroniło odmian genetycznie modyfikowanych na swoim terytorium. Na świecie rośnie niechęć do GMO – twierdzą ekolodzy.

Źródło: tvp.infoŹródło: Pogrzeb pszczółki Mai

Written by admin on Sierpień 18th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum