Miodowo w Zarzeczewie   no comments

Posted at 9:20 am in Polski Miód
Lokalny Punkt Informacyjny przy przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku promował fundusze europejskie podczas Kujawsko-Pomorskiego Miodowego Lata w Zarzeczewie w powiecie włocławski. Impreza, zorganizowana wspólnie przez Urząd Marszałkowski, Pomorsko-Kujawski Związek Pszczelarzy, Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko-Dobrzyńskiej, Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, odbyła się 14 sierpnia. 

Organizowane po raz drugi Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato w Zarzeczewie było wojewódzkim świętem pszczelarzy. Impreza promowała miody z naszego regionu i popularyzowała spożywanie miodu w różnych formach. Do Zarzeczewa przyjechali pszczelarze z całego województwa. Swoje stoiska wystawiły także koła gospodyń wiejskich i twórcy ludowi. Odwiedzający mogli zaopatrzyć się nie tylko w miody, wyroby z wosku pszczelego i inne produkty pszczelarskie, ale także w miody pitne. Pszczelarze i osoby zainteresowane mogły wziąć udział w licznych konkursach, takich jak „Miód sezonu”, „Miodowe pyszności” i „Pszczoła w obiektywie”.  Ponadto w programie znalazły się pokaz wyrobu świec z wosku, zawody i zabawy oraz degustacja miodów.

Namiot oraz stoisko z ulotkami prezentującymi fundusze europejskie odwiedzali chętnie zarówno pszczelarze, jak i inni goście obecni na uroczystości. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego udzielali informacji osobom zainteresowanym głównie wsparciem unijnym dla przedsiębiorców oraz szkoleniami finansowanymi w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, rozdawano materiały informacyjno-promocyjne dotyczące Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Programu Rewitalizacji Obszarów Wiejskich.  Najmłodsi uczestnicy otrzymywali balony, książeczki dla dzieci oraz unijne gadżety.

Galeria zdjęć

Przedstawicielstwo Urzędu Marszałkowskiego
we Włocławku

Źródło: kujawsko-pomorskie.plŹródło: Miodowo w Zarzeczewie

Written by admin on Sierpień 18th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin kopiowanie cyfrowe kopiarki warszawa kolorowe skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format