Miodowo w Zarzeczewie   no comments

Posted at 9:20 am in Polski Miód
Lokalny Punkt Informacyjny przy przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku promował fundusze europejskie podczas Kujawsko-Pomorskiego Miodowego Lata w Zarzeczewie w powiecie włocławski. Impreza, zorganizowana wspólnie przez Urząd Marszałkowski, Pomorsko-Kujawski Związek Pszczelarzy, Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko-Dobrzyńskiej, Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, odbyła się 14 sierpnia. 

Organizowane po raz drugi Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato w Zarzeczewie było wojewódzkim świętem pszczelarzy. Impreza promowała miody z naszego regionu i popularyzowała spożywanie miodu w różnych formach. Do Zarzeczewa przyjechali pszczelarze z całego województwa. Swoje stoiska wystawiły także koła gospodyń wiejskich i twórcy ludowi. Odwiedzający mogli zaopatrzyć się nie tylko w miody, wyroby z wosku pszczelego i inne produkty pszczelarskie, ale także w miody pitne. Pszczelarze i osoby zainteresowane mogły wziąć udział w licznych konkursach, takich jak „Miód sezonu”, „Miodowe pyszności” i „Pszczoła w obiektywie”.  Ponadto w programie znalazły się pokaz wyrobu świec z wosku, zawody i zabawy oraz degustacja miodów.

Namiot oraz stoisko z ulotkami prezentującymi fundusze europejskie odwiedzali chętnie zarówno pszczelarze, jak i inni goście obecni na uroczystości. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego udzielali informacji osobom zainteresowanym głównie wsparciem unijnym dla przedsiębiorców oraz szkoleniami finansowanymi w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, rozdawano materiały informacyjno-promocyjne dotyczące Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Programu Rewitalizacji Obszarów Wiejskich.  Najmłodsi uczestnicy otrzymywali balony, książeczki dla dzieci oraz unijne gadżety.

Galeria zdjęć

Przedstawicielstwo Urzędu Marszałkowskiego
we Włocławku

Źródło: kujawsko-pomorskie.plŹródło: Miodowo w Zarzeczewie

Written by admin on Sierpień 18th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format