Zwycięzcy z mazur   no comments

Posted at 3:20 am in Nowinki pszczelarskie

Malwina Grudziądz, Magdalena Pokora i Mariusz Sobotka zwyciężyli w konkursie ekologicznym. Pokonali 25 rywali.

Oni, jak nikt inny, znają mazurskie lasy Autor: Archiwum organizatorów

W Liceum Ogólnokształcącym w Rozogach 15 marca odbyła się VII edycja Konkursu Wiedzy Ekologicznej, pod hasłem „Bogactwo i bioróżnorodność lasów mazurskich”. Tematyka konkursu łączy się z ogłoszonym przez ONZ rokiem 2011 — Międzynarodowym Rokiem Lasów.

W konkursie wzięło udział 28 uczniów z czego 9 dostało się do finałowego etapu. Trzyosobowe drużyny zmagały się z zadaniami teoretycznymi i problemowymi dotyczącymi bogactwa oraz bioróżnorodności lasów mazurskich. Licealiści przedstawili również prezentacje multimedialne na podany temat, które z zaciekawieniem obejrzeli uczniowie oraz zaproszeni goście.

Wyniki finału:
1. miejsce: Malwina Grudziądz, Magdalena Pokora, Mariusz Sobotka.
2. miejsce: Monika Sokołowska, Artur Dorocki, Marcin Sawicki.
3. miejsce: Aleksandra Świder, Łukasz Potkaj i Seweryn Drężek.

Wszyscy uczniowie zostali obdarowani dyplomami oraz albumami przyrodniczymi ufundowanymi przez sponsorów konkursu.

Honorowy patronat konkursu objął Klub Gaja oraz Mazurski Park Krajobrazowy we współpracy z Nadleśnictwem Spychowo i Wydawnictwem Biały Kruk z Krakowa. To właśnie te instytucje doceniły wartość tego przedsięwzięcia i włączyły się do współrealizacji.

W liście do uczniów i organizatorów konkursu prezes Klubu Gaja napisał: „Jesteśmy przekonani, że powyższa inicjatywa przyczyni się do podniesienia świadomości ekologicznej i leśnej oraz poszerzenia wiedzy młodych ludzi na temat ochrony środowiska przyrodniczego”.

Wśród zaproszonych gości był, m.in. pan Waldemar Bzura, znany fotografik oraz autor zdjęć do albumu Mazurski Park Krajobrazowy. Uczniowie mogli otrzymać cenne wpisy do albumu i autografy. Na koniec konkursu pani Joanna Wasik, dyrektor szkoły podziękowała wszystkim uczestnikom oraz organizatorowi konkursu panu Piotrowi Radoch za przygotowaną imprezę.

Czekamy na Wasze wiadomości: Zapraszamy do korzystania z formularza na portaluszczytno.wm.pl. lub poczty e-mail: szczytno@gazetaolsztynska.pl

Źródło: Zwycięzcy z mazur

Written by admin on Marzec 17th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy skanowanie lublin