TV PRZEŁOM. Promują pszczelarstwo i miód   no comments

Posted at 2:00 am in Polski Miód

O tym, jak zdrowy jest miód wiedzą nie tylko pszczelarze z powiatu chrzanowskiego, ale także uczestnicy “Święta Miodu”w Wygiełzowie. Wszyscy przekonują, że jest znacznie zdrowszy niż cukier i promują pszczelarstwo.

- W społeczeństwie jest dziwna psychoza związana z pszczołami. Ludzie się ich boją, a my chcemy ten opór przełamać. Są wśród nas również kobiety – zachęca do wstępowania w szeregi pszczelarzy Jerzy Oczkowski przewodniczący Rady Bartniczej w powiecie chrzanowskim.

Podkreśla, że miód doskonale wpływa na nasz układ oddechowy i odpornościowy. Może też być pomocny w leczeniu alergii.
- Większość pszczelarzy jest odpornych na ukąszenia pszczół, choć wiele zależy od samych owadów. Są zarówno łagodne jak i agresywne pszczoły. Przed tymi drugimi chronimy się specjalnymi ubraniami pszczelarskimi – mówi Jacek Chrząścik z Płazy, działający w kole pszczelarskim w Trzebini.

Źródło: TV PRZEŁOM. Promują pszczelarstwo i miód

Written by admin on Sierpień 30th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin serwis ekspresów serwis ekspresów do kawy w Lublinie