Poseł broni pszczoły   no comments

Posted at 4:40 am in Nowinki pszczelarskie

Nie chodzi o miód, tylko o zapylenie!

Jeszcze niedawno Zbigniew Ziobro (41 l.) był pierwszoplanową postacią naszej polityki i szykował się nawet, żeby zająć miejsce Jarosława Kaczyńskiego (62 l.). Ale prezes PiS skutecznie powstrzymał zapędy tego młodziana i skazał go na wygnanie do Brukseli. Tam Ziobro znalazł godne siebie zajęcie i zabrał się za walkę z… masowym wymieraniem pszczół. Tak przynajmniej wynika z jego interpelacji.
Do tej pory o zainteresowaniach pszczelarstwem Ziobry nie słyszeliśmy. A jednak! Europoseł PiS złożył na początku kwietnia interpelację „W sprawie masowego wymierania pszczół”.
- W państwach Unii Europejskiej co najmniej od kilku lat dochodzi do masowych zatruć pszczół. Owady te nie tylko wytwarzają miód, ale także zapylają 90 proc. uprawianych roślin – pisze do Komisji Europejskiej Ziobro. Według polityka PiS, głównym powodem wymierania pszczół są toksyczne pestycydy. Ziobro pyta więc Komisję, jakie działania zamierza podjąć, by bronić tych pożytecznych owadów i czeka na pisemną odpowiedź.

Źródło: Poseł broni pszczoły

Written by admin on Kwiecień 29th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format