Poseł broni pszczoły   no comments

Posted at 4:40 am in Nowinki pszczelarskie

Nie chodzi o miód, tylko o zapylenie!

Jeszcze niedawno Zbigniew Ziobro (41 l.) był pierwszoplanową postacią naszej polityki i szykował się nawet, żeby zająć miejsce Jarosława Kaczyńskiego (62 l.). Ale prezes PiS skutecznie powstrzymał zapędy tego młodziana i skazał go na wygnanie do Brukseli. Tam Ziobro znalazł godne siebie zajęcie i zabrał się za walkę z… masowym wymieraniem pszczół. Tak przynajmniej wynika z jego interpelacji.
Do tej pory o zainteresowaniach pszczelarstwem Ziobry nie słyszeliśmy. A jednak! Europoseł PiS złożył na początku kwietnia interpelację „W sprawie masowego wymierania pszczół”.
- W państwach Unii Europejskiej co najmniej od kilku lat dochodzi do masowych zatruć pszczół. Owady te nie tylko wytwarzają miód, ale także zapylają 90 proc. uprawianych roślin – pisze do Komisji Europejskiej Ziobro. Według polityka PiS, głównym powodem wymierania pszczół są toksyczne pestycydy. Ziobro pyta więc Komisję, jakie działania zamierza podjąć, by bronić tych pożytecznych owadów i czeka na pisemną odpowiedź.

Źródło: Poseł broni pszczoły

Written by admin on Kwiecień 29th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin serwis ekspresów serwis ekspresów do kawy w Lublinie skanowanie dokumentacji lublin