Europejska Noc Naukowców   no comments

Posted at 11:40 pm in Bioróżnorodność

Pół miliona gości spodziewanych na Europejskiej Nocy Naukowców

250 miast w 33 krajach bierze udział w tegorocznej, szóstej edycji Europejskiej Nocy Naukowców. Organizatorzy spodziewają się, że w różnorodnych wydarzeniach, które mają zachęcić młodych ludzi do pracy badawczej, weźmie udział pół miliona uczestników.

„Europejska Noc Naukowców” prezentuje pracę setek niezwykle zdolnych naukowców zaangażowanych w badania i innowacje w Europie. Wspieranie badań naukowych i zachęcanie młodych Europejczyków do kariery naukowej jest kluczem do przyszłej konkurencyjności UE w globalnym świecie oraz do zapewnienia zrównoważonego wzrostu gospodarczego i miejsc pracy, których Europa tak pilnie potrzebuje” – powiedziała unijna komisarz ds. edukacji i młodzieży Andrula Wasiliu.

Zdaniem komisarz ds. badań, innowacji i nauki Maire Geoghegan-Quinn „Tego typu imprezy pokazują lepiej niż polityczne przemowy, że nauka jest ważna, że zmienia nasze codzienne życie i że jest przy tym dobrą zabawą”. Dlatego KE wsparła tegoroczną Europejską Noc Naukowców kwotą 3,5 mln euro. Zaś rozwój karier naukowych badaczy w UE wspierany jest w ramach unijnego programu „Marie Curie”, który w 2011 r. będzie dysponować budżetem w wysokości 772 milionów euro.

Źródło: Europejska Noc Naukowców

Written by admin on Wrzesień 25th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin