Europejska Noc Naukowców   no comments

Posted at 11:40 pm in Bioróżnorodność

Pół miliona gości spodziewanych na Europejskiej Nocy Naukowców

250 miast w 33 krajach bierze udział w tegorocznej, szóstej edycji Europejskiej Nocy Naukowców. Organizatorzy spodziewają się, że w różnorodnych wydarzeniach, które mają zachęcić młodych ludzi do pracy badawczej, weźmie udział pół miliona uczestników.

„Europejska Noc Naukowców” prezentuje pracę setek niezwykle zdolnych naukowców zaangażowanych w badania i innowacje w Europie. Wspieranie badań naukowych i zachęcanie młodych Europejczyków do kariery naukowej jest kluczem do przyszłej konkurencyjności UE w globalnym świecie oraz do zapewnienia zrównoważonego wzrostu gospodarczego i miejsc pracy, których Europa tak pilnie potrzebuje” – powiedziała unijna komisarz ds. edukacji i młodzieży Andrula Wasiliu.

Zdaniem komisarz ds. badań, innowacji i nauki Maire Geoghegan-Quinn „Tego typu imprezy pokazują lepiej niż polityczne przemowy, że nauka jest ważna, że zmienia nasze codzienne życie i że jest przy tym dobrą zabawą”. Dlatego KE wsparła tegoroczną Europejską Noc Naukowców kwotą 3,5 mln euro. Zaś rozwój karier naukowych badaczy w UE wspierany jest w ramach unijnego programu „Marie Curie”, który w 2011 r. będzie dysponować budżetem w wysokości 772 milionów euro.

Źródło: Europejska Noc Naukowców

Written by admin on Wrzesień 25th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie lublin skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin