DB Schenker sprząta świat   no comments

Posted at 4:00 pm in Nowinki pszczelarskie

DB Schenker sprząta świat z Fundacją Nasza Ziemia

„Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady” to hasło przewodnie polskiej kampanii Sprzątanie Świata organizowanej w ramach globalnego programu Clean up the Word. DB Schenker – Partner Logistyczny Kampanii – odpowiadał za dystrybucję materiałów edukacyjnych.

(Warszawa, wrzesień – październik 2010) O tym, że o środowisko naturalne powinniśmy dbać każdego dnia, przekonuje nas Fundacja Nasza Ziemia, która od 17 lat realizuje w Polsce światowy program Clean up the Word. Tegoroczna edycja zaczyna się 9 września 2010 r. od sprzątania plaży w Jelitkowie w ramach Międzynarodowego Sprzątania Bałtyku. W akcję chętnie włączają się również pracownicy DB Schenker, którzy będą sprzątać m.in. w okolicach Poznania i Szczecina. Tylko w ubiegłym roku w Sprzątaniu Świata wzięło udział 70 osób z oddziałów DB Schenker w Koszalinie, Lublinie i Warszawie.

DB Schenker w Polsce od 12 lat wspiera logistycznie Sprzątanie Świata. W ramach współpracy z Fundacją Schenker Sp. z o.o. dostarczył materiały edukacyjne i informacyjne m.in. do szkół, urzędów, organizacji pozarządowych i innych instytucji biorących udział w przedsięwzięciu na terenie całej Polski.

„W tym roku przewieźliśmy materiały o łącznej wadze 5583 kg. Dostarczyliśmy blisko 500 paczek do miast i miasteczek w całej Polsce. Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników, przesyłki błyskawicznie trafiły do wyznaczonych punktów zgodnie z naszym hasłem: na czas, na miejsce i na pewno” – mówi Piotr Latoszek, koordynator projektu z warszawskiego oddziału Schenker Sp. z o.o. Operator świadczy kompleksowe usługi logistyczne i posiada rozbudowaną sieć połączeń, wspierając również z powodzeniem tego typu wydarzenia.

„Dzięki współpracy z DB Schenker, do uczestników naszych działań trafiły już miliony egzemplarzy plakatów, informatorów, planów lekcji, zakładek i innych materiałów edukacyjnych. Przyznaję, że współpraca z DB Schenker jest dla nas przyjemnością, nie tylko ze względu na bardzo profesjonalną i szybką obsługę, ale także dlatego, że firma podejmuje proekologiczne działania. DB Schenker udowadnia, że również transport – i to na globalną skalę – może być polem efektywnych zmian, które zmniejszają negatywny wpływ na środowisko naturalne” – mówi Sławomir Brzózek, Wiceprezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia.

Zaangażowanie DB Schenker w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego wpisuje się w politykę zrównoważonego rozwoju firmy. DB Schenker, jako jeden z pierwszych operatorów logistycznych na rynku, wdrożył Zintegrowany System Zarządzania Jakością, Bezpieczeństwem Pracy oraz Środowiskiem. Firma prowadzi program zarządzania środowiskowego tworzony zgodnie z zasadami określonymi wg międzynarodowej normy ISO 14001:2004. Wszystkie lokalizacje operatora spełniają wymagania tej normy w zakresie krajowych i międzynarodowych usług logistycznych.

Firma realizuje także program „Zielony Czas Pomagania”, który zachęca pracowników do podejmowania inicjatyw wolontariackich, których tematem jest ekologia. W tym roku zrealizowano 14 takich projektów w 12 oddziałach firmy w całej Polsce. W ramach inicjatyw blisko 200 pracowników – wolontariuszy m.in. sadziło drzewa i krzewy, sprzątało brzeg rzeki Wieprz i organizowało warsztaty ekologiczne dla młodzieży, podczas których zachęcano do segregowania śmieci i zbierania aluminiowych puszek.

Zrównoważony rozwój stanowi integralną część strategii Grupy DB Schenker. W celu redukcji emisji dwutlenku węgla o 20% do 2020 roku, firma opracowała program „Zielona Logistyka”, który zakłada różnorodne inicjatywy w zakresie ochrony środowiska. Jedną z nich jest projekt „Zielona Droga”, zmniejszający emisję CO2 w transporcie lądowym. W ramach projektu „Zielone sieci logistyczne“ podejmowane są działania pozwalające na łączenie różnych form transportu pod względem ekonomicznym i ekologicznym. Projekt „Zielone Terminale“, koncentruje się na zwiększeniu wydajności energetycznej oraz redukcji emisji dwutlenku węgla w terminalach i magazynach. Dzięki „Zielonemu Produktowi “, czyli przewozom kolejowym bez emisji CO2, DB Schenker wyznacza trendy w branży transportowej i logistycznej.

Źródło: DB Schenker sprząta świat

Written by admin on Październik 9th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format wydruki z internetu lublin