DB Schenker sprząta świat   no comments

Posted at 4:00 pm in Nowinki pszczelarskie

DB Schenker sprząta świat z Fundacją Nasza Ziemia

„Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady” to hasło przewodnie polskiej kampanii Sprzątanie Świata organizowanej w ramach globalnego programu Clean up the Word. DB Schenker – Partner Logistyczny Kampanii – odpowiadał za dystrybucję materiałów edukacyjnych.

(Warszawa, wrzesień – październik 2010) O tym, że o środowisko naturalne powinniśmy dbać każdego dnia, przekonuje nas Fundacja Nasza Ziemia, która od 17 lat realizuje w Polsce światowy program Clean up the Word. Tegoroczna edycja zaczyna się 9 września 2010 r. od sprzątania plaży w Jelitkowie w ramach Międzynarodowego Sprzątania Bałtyku. W akcję chętnie włączają się również pracownicy DB Schenker, którzy będą sprzątać m.in. w okolicach Poznania i Szczecina. Tylko w ubiegłym roku w Sprzątaniu Świata wzięło udział 70 osób z oddziałów DB Schenker w Koszalinie, Lublinie i Warszawie.

DB Schenker w Polsce od 12 lat wspiera logistycznie Sprzątanie Świata. W ramach współpracy z Fundacją Schenker Sp. z o.o. dostarczył materiały edukacyjne i informacyjne m.in. do szkół, urzędów, organizacji pozarządowych i innych instytucji biorących udział w przedsięwzięciu na terenie całej Polski.

„W tym roku przewieźliśmy materiały o łącznej wadze 5583 kg. Dostarczyliśmy blisko 500 paczek do miast i miasteczek w całej Polsce. Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników, przesyłki błyskawicznie trafiły do wyznaczonych punktów zgodnie z naszym hasłem: na czas, na miejsce i na pewno” – mówi Piotr Latoszek, koordynator projektu z warszawskiego oddziału Schenker Sp. z o.o. Operator świadczy kompleksowe usługi logistyczne i posiada rozbudowaną sieć połączeń, wspierając również z powodzeniem tego typu wydarzenia.

„Dzięki współpracy z DB Schenker, do uczestników naszych działań trafiły już miliony egzemplarzy plakatów, informatorów, planów lekcji, zakładek i innych materiałów edukacyjnych. Przyznaję, że współpraca z DB Schenker jest dla nas przyjemnością, nie tylko ze względu na bardzo profesjonalną i szybką obsługę, ale także dlatego, że firma podejmuje proekologiczne działania. DB Schenker udowadnia, że również transport – i to na globalną skalę – może być polem efektywnych zmian, które zmniejszają negatywny wpływ na środowisko naturalne” – mówi Sławomir Brzózek, Wiceprezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia.

Zaangażowanie DB Schenker w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego wpisuje się w politykę zrównoważonego rozwoju firmy. DB Schenker, jako jeden z pierwszych operatorów logistycznych na rynku, wdrożył Zintegrowany System Zarządzania Jakością, Bezpieczeństwem Pracy oraz Środowiskiem. Firma prowadzi program zarządzania środowiskowego tworzony zgodnie z zasadami określonymi wg międzynarodowej normy ISO 14001:2004. Wszystkie lokalizacje operatora spełniają wymagania tej normy w zakresie krajowych i międzynarodowych usług logistycznych.

Firma realizuje także program „Zielony Czas Pomagania”, który zachęca pracowników do podejmowania inicjatyw wolontariackich, których tematem jest ekologia. W tym roku zrealizowano 14 takich projektów w 12 oddziałach firmy w całej Polsce. W ramach inicjatyw blisko 200 pracowników – wolontariuszy m.in. sadziło drzewa i krzewy, sprzątało brzeg rzeki Wieprz i organizowało warsztaty ekologiczne dla młodzieży, podczas których zachęcano do segregowania śmieci i zbierania aluminiowych puszek.

Zrównoważony rozwój stanowi integralną część strategii Grupy DB Schenker. W celu redukcji emisji dwutlenku węgla o 20% do 2020 roku, firma opracowała program „Zielona Logistyka”, który zakłada różnorodne inicjatywy w zakresie ochrony środowiska. Jedną z nich jest projekt „Zielona Droga”, zmniejszający emisję CO2 w transporcie lądowym. W ramach projektu „Zielone sieci logistyczne“ podejmowane są działania pozwalające na łączenie różnych form transportu pod względem ekonomicznym i ekologicznym. Projekt „Zielone Terminale“, koncentruje się na zwiększeniu wydajności energetycznej oraz redukcji emisji dwutlenku węgla w terminalach i magazynach. Dzięki „Zielonemu Produktowi “, czyli przewozom kolejowym bez emisji CO2, DB Schenker wyznacza trendy w branży transportowej i logistycznej.

Źródło: DB Schenker sprząta świat

Written by admin on Październik 9th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin serwis ekspresów serwis SAECO Lublin w Lublinie wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format drukowanie z internetu