Miodobranie na Podkarpaciu   no comments

Posted at 3:20 pm in Polski Miód

Podkarpacie miodobranie Zbiory miodu na Podkarpaciu w tym roku są znikome. Przyczyną są anomalie pogodowe – obfite deszcze na przełomie wiosny i lata oraz późniejsze upały.

Do tej pory udało sie pozyskać zaledwie około 35 procent przeciętnych zbiorów. W ubiegłym roku z rodziny pszczelej pszczelarze otrzymywali średnio 16 kg miodu. Obecnie pszczoły zbierają nektar na własne potrzeby, a w wielu przypadkach, żeby nie padły – pszczelarze muszą je nawet dokarmiać. Pszczelarze z Podkarpacia wytwarzają przede wszystkim tak zwany miód spadziowy. W tym roku praktycznie nie ma takiego produktu, który jest sztandarowym wyrobem regionalnym, poszukiwanym głównie w Europie Zachodniej. Z podkarpackich pasiek pochodzi prawie połowa tego rodzaju miodu w Polsce. Jest dwa-trzy razy droższy od innych ze względu na jego walory lecznicze. Na Podkarpaciu ponad 4200 pszczelarzy prowadzi 110 tysięcy rodzin pszczelich.

Źródło: Miodobranie na Podkarpaciu

Written by admin on Sierpień 27th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie w lublinie skanowanie lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie Lublin plakaty lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format skanowanie dokumentacji lublin