Co na stronie PREZYDENCJI?   no comments

Posted at 8:20 pm in Nowinki pszczelarskie

Na portalu polskiej prezydencji www.pl2011.eu, który rusza w połowie czerwca, będzie można m.in. obejrzeć filmik w wersji 3D, poczytać komiks, a może nawet przejrzeć blogi polskich ministrów. Strona ma również promować polskie produkty lokalne takie jak: sery, miody, zioła, gęsinę. Prezydencja ma już profile na Facebooku i Twitterze.

Nowy serwis polskiego przewodnictwa w Radzie UE, dostępny w czterech językach: polskim, angielskim, francuskim i niemieckim, będzie skierowany zarówno do zwykłych czytelników, jak i do polityków, urzędników przyjeżdżających do Polski na różne spotkania. Podczas półrocznej prezydencji w naszym kraju planowanych jest ponad 300 spotkań.

Na stronie www.pl2011.eu będzie można dowiedzieć się, jaki jest kalendarz spotkań politycznych, agenda posiedzeń, a także, jakie wydarzenia kulturalne odbywają się w konkretnych miastach. Informacje o Polsce oraz aktualności związane z prezydencją mają być dwoma podstawowymi kategoriami wiadomości dostępnych na stronie.

-
Chcemy dawać możliwie szeroką informację o wszystkim, co dotyczy prezydencji, dlatego będziemy pokazywać to, co dzieje się zarówno w Polsce, jak i w Brukseli
Joanna Skoczek
Chcemy dawać możliwie szeroką informację o wszystkim, co dotyczy prezydencji, dlatego będziemy pokazywać to, co dzieje się zarówno w Polsce, jak i w Brukseli – powiedziała dyrektor departamentu koordynacji przewodnictwa Polski w Radzie UE w MSZ Joanna Skoczek.

Na stronie będzie można obejrzeć krótki filmik animowany w wersji 3D o polskiej prezydencji. Skoczek nie chciała zdradzić szczegółów. Powiedziała tylko, że będzie to filmik „w oderwaniu od haseł politycznych”.

W przygotowaniu jest także komiks popularyzujący ideę różnorodności kulturalnej w Europie. Ma być dostępny w kilku wersjach językowych, w formie drukowanej i elektronicznej. Historia zawarta w komiksie ma mieć odniesienie do wspólnego dziedzictwa europejskiego w literaturze.

Skoczek nie wykluczyła, że na stronie będzie można poczytać blogi prowadzone przez ministrów, czy rzeczników prezydencji. W tej chwili nie jest to jednak jeszcze pewne.

MSZ przygotowuje dwie kilkudziesięciostronicowe publikacje w języku angielskim dla zagranicznych gości. Treść tych materiałów ma być także dostępna na stronie.

Pierwsza z nich zatytułowana „About Polska” ma być formą przewodnika, w którym o ciekawych miejscach w Polsce, wartych zobaczenia, opowiadają m.in. kompozytor Leszek Możdżer, czy podróżnik Marek Kamiński.

Druga publikacja pt. „Cuisine PL” będzie promowała polskie produkty lokalne takie jak: sery, miody, zioła, gęsinę. Na ich podstawie 16 kucharzy z całego kraju, w tym także obcokrajowcy, przyrządzi polskie dania; przepisy zostaną udostępnione.

Od ponad dwóch lat działa już strona przygotowań do polskiej prezydencji – www.prezydencjaue.gov.pl. Po uruchomieniu oficjalnego serwisu, część danych z tej strony trafi na nową stronę. W opinii Skoczek, strona ta okazała się dużym sukcesem; średnio w miesiącu odwiedza ją blisko 200 tys. osób.

Od dłuższego czasu działa też profil prezydencji na Facebooku w języku polskim; za kilka tygodni ma zostać uruchomiony także w wersji angielskiej. Polskie przewodnictwo promowane jest też na portalu YouTube, a także na Goldenline i na Twitterze. W przygotowaniu jest też profil na Naszej-Klasie.

(msz)

Źródło: Co na stronie PREZYDENCJI?

Written by admin on Maj 24th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format