Co na stronie PREZYDENCJI?   no comments

Posted at 8:20 pm in Nowinki pszczelarskie

Na portalu polskiej prezydencji www.pl2011.eu, który rusza w połowie czerwca, będzie można m.in. obejrzeć filmik w wersji 3D, poczytać komiks, a może nawet przejrzeć blogi polskich ministrów. Strona ma również promować polskie produkty lokalne takie jak: sery, miody, zioła, gęsinę. Prezydencja ma już profile na Facebooku i Twitterze.

Nowy serwis polskiego przewodnictwa w Radzie UE, dostępny w czterech językach: polskim, angielskim, francuskim i niemieckim, będzie skierowany zarówno do zwykłych czytelników, jak i do polityków, urzędników przyjeżdżających do Polski na różne spotkania. Podczas półrocznej prezydencji w naszym kraju planowanych jest ponad 300 spotkań.

Na stronie www.pl2011.eu będzie można dowiedzieć się, jaki jest kalendarz spotkań politycznych, agenda posiedzeń, a także, jakie wydarzenia kulturalne odbywają się w konkretnych miastach. Informacje o Polsce oraz aktualności związane z prezydencją mają być dwoma podstawowymi kategoriami wiadomości dostępnych na stronie.

-
Chcemy dawać możliwie szeroką informację o wszystkim, co dotyczy prezydencji, dlatego będziemy pokazywać to, co dzieje się zarówno w Polsce, jak i w Brukseli
Joanna Skoczek
Chcemy dawać możliwie szeroką informację o wszystkim, co dotyczy prezydencji, dlatego będziemy pokazywać to, co dzieje się zarówno w Polsce, jak i w Brukseli – powiedziała dyrektor departamentu koordynacji przewodnictwa Polski w Radzie UE w MSZ Joanna Skoczek.

Na stronie będzie można obejrzeć krótki filmik animowany w wersji 3D o polskiej prezydencji. Skoczek nie chciała zdradzić szczegółów. Powiedziała tylko, że będzie to filmik „w oderwaniu od haseł politycznych”.

W przygotowaniu jest także komiks popularyzujący ideę różnorodności kulturalnej w Europie. Ma być dostępny w kilku wersjach językowych, w formie drukowanej i elektronicznej. Historia zawarta w komiksie ma mieć odniesienie do wspólnego dziedzictwa europejskiego w literaturze.

Skoczek nie wykluczyła, że na stronie będzie można poczytać blogi prowadzone przez ministrów, czy rzeczników prezydencji. W tej chwili nie jest to jednak jeszcze pewne.

MSZ przygotowuje dwie kilkudziesięciostronicowe publikacje w języku angielskim dla zagranicznych gości. Treść tych materiałów ma być także dostępna na stronie.

Pierwsza z nich zatytułowana „About Polska” ma być formą przewodnika, w którym o ciekawych miejscach w Polsce, wartych zobaczenia, opowiadają m.in. kompozytor Leszek Możdżer, czy podróżnik Marek Kamiński.

Druga publikacja pt. „Cuisine PL” będzie promowała polskie produkty lokalne takie jak: sery, miody, zioła, gęsinę. Na ich podstawie 16 kucharzy z całego kraju, w tym także obcokrajowcy, przyrządzi polskie dania; przepisy zostaną udostępnione.

Od ponad dwóch lat działa już strona przygotowań do polskiej prezydencji – www.prezydencjaue.gov.pl. Po uruchomieniu oficjalnego serwisu, część danych z tej strony trafi na nową stronę. W opinii Skoczek, strona ta okazała się dużym sukcesem; średnio w miesiącu odwiedza ją blisko 200 tys. osób.

Od dłuższego czasu działa też profil prezydencji na Facebooku w języku polskim; za kilka tygodni ma zostać uruchomiony także w wersji angielskiej. Polskie przewodnictwo promowane jest też na portalu YouTube, a także na Goldenline i na Twitterze. W przygotowaniu jest też profil na Naszej-Klasie.

(msz)

Źródło: Co na stronie PREZYDENCJI?

Written by admin on Maj 24th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie