Biesiada w Kurowie   no comments

Posted at 5:20 pm in Nowinki pszczelarskie

Już dwunasty raz Podlasie oferuje nie lada gratkę wszystkim miłośnikom złocistej słodyczy. W dniach 27-28.08.2011 w niewielkiej wsi Kurowo w powiecie wysokomazowieckim jak co roku organizowana jest Biesiada Miodowa.
Zgodnie z nazwą, główną rolę w trakcie biesiady będzie odgrywał miód. Podczas imprezy do spróbowania i zakupienia zaoferowane zostaną najlepsze miody z podlaskich pasiek – najzdrowszych, bo z serca Zielonych Płuc Polski. Poza słodkościami dostępne będą również inne miejscowe przysmaki – wędliny, pieczywo, sery, ogórki czy kapusta. Nie zabraknie ponadto stoisk z ludowym rękodziełem, a także zabaw i konkursów. Dzieci zainteresuje na pewno pokaz tresury psów, wielkich baniek mydlanych, gry i konkursy przyrodnicze czy też obecność szczudlarza. Dla dorosłych przygotowano chociażby wystawę fotograficzną „15-lecie Narwiańskiego Parku Narodowego”, koncerty lokalnych zespołów oraz spektakl kabaretowy. Dodatkową atrakcję będą stanowić zmagania miodowych nalewek o miano najlepszej.
Dla osób wyruszających z Białegostoku organizatorzy zapewnili bezpłatny dojazd do Kurowa oraz powrót. Imprezę poprowadzi Adam Zielenicki, aktor Białostockiego Teatru Lalek.
Jednak atrakcje związane z samą Biesiadą to nie wszystko. Ogromną wartością dodaną imprezy jest niewątpliwie bliskość Narwiańskiego Parku Narodowego. Biesiada Miodowa to wspaniała okazja, by, smakując miejscowych specjałów, wybrać się na wycieczkę po niesamowitych terenach parku, odczuć bliskość przyrody i pooddychać czystym powietrzem. Wizytówką Parku Narwiańskiego jest niewątpliwie unikatowy charakter rzeki Narew, która płynie wieloma korytami, co chwila łącząc się i rozdzielając, tworząc przez to ogromną, zachwycającą sieć. W Parku czeka na nas dodatkowo bogactwo roślin oraz zwierząt. Charakterystyczne dla Górnej Doliny Narwi, przy wysokich oraz zarośniętych brzegach, są liczne nory i żerowiska bobrów. Powierzchnię parku z racji dużego nawodnienia zdominowały zbiorowiska roślinności bagiennej, a także przepiękne łąki.
Małe miejscowości i wsie wcale nie muszą być nieznane i zapomniane. Słodkie przysmaki, miejscowe specjały, miła atmosfera oraz spacery wśród przyrody – to oferta przygotowana przez Kurów, dla wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą jak spędzić ostatni wakacyjny weekend.

Iwona Pajewska

Źródło: Biesiada w Kurowie

Written by admin on Sierpień 25th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie lublin wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format