Sprzęt do odwirowania miodu   no comments

Posted at 10:40 am in Nowinki pszczelarskie

Miodarka. Przyrząd służący do odbioru miodu z plastrów, bez którego nie może obejść się żadna pasieka. Podstawowymi częściami składowymi miodarki są: klatka na plastry obracająca się na osi i naczynie (beczka), w którym jest ona umieszczona. Do klatki otoczonej drucianą siatką wkłada się plastry, z których przez obracanie wirówką dookoła osi wytrząsa się miód przy pomocy siły odśrodkowej. Na dnie beczki znajduje się rurka odpływowa, którą zlewa się miód do postawionego naczynia. Wirówki mogą być przewidziane na 2 – 6 i więcej plastrów.
Oś wirówki u góry wystaje ponad beczkę i jest zaopatrzona w korbę, za pomocą której obracamy klatkę z plastrami.
Stół na plastry. Jest bardzo praktyczną rzeczą, na której ustawiamy plastry zanim pójdą na miodarkę. Plastry te po odsklepieniu układa się pionowo nad korytem blaszanym z lekkim spadem, do którego ścieka miód z plastrów.

Źródło: Sprzęt do odwirowania miodu

Written by admin on Wrzesień 5th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin