Wyrób sprzętu własnej produkcji   no comments

Posted at 10:40 am in Nowinki pszczelarskie

Przy wyrobie uli jakiegokolwiek sytemu trzeba pamiętać, aby używać najodpowiedniejszego materiału: lekkiego, suchego, ciepłego. Takim materiałem najczęściej używanym są deski z drewna miękkiego i dobrze wysuszonego np. lipowego, sosnowego, świerkowego, osikowego, i rzadziej jodłowego. Nie nadają się na ule deski z drewna twardego, bo ściany ula z takich desek zimą pocą się, paczą i pękają, ul nie potrzebnie przybiera na wadze i to nieraz znacznie. Ule wykończone powinno się dokładnie dwukrotnie pomalować, tym sposobem nadaje się im większą trwałość i estetyczny wygląd. Przy tym trzeba uważać aby dobierać kolory jasne, gdyż ściany pomalowane na ciemny kolor nagrzewają się mocniej od promieni słonecznych.
Bardzo ważną rzeczą jest aby deski sklejać klejem odpornym na wilgoć i precyzyjnie zbijać. Ul jest narażony na wilgoć ze wszystkich stron czy to od deszczu zacinającego w czasie wichury, czy też od wewnątrz dzięki parze wodnej, wytwarzanej przez kłąb pszczeli. Każdy ul powinien być zaopatrzony w odpowiedni numer. Wszystkie części składowe ula powinny mieć dokładne, jednakowe wymiary aby nadawały się z jednego ula do drugiego.

Źródło: Wyrób sprzętu własnej produkcji

Written by admin on Wrzesień 5th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie wydruki z internetu lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin