Jedz na zdrowie   no comments

Posted at 9:20 am in Polski Miód

MIÓD – pomaga zwalczyć biegunkę. Wykazuje silne działanie bakteriobójcze. Hamuje wzrost nawet salmonelli i E. coli.

CZOSNEK – jest doskonały na przeziębienia i grypę. Allicyna (substancja odpowiedzialna za specyficzny zapach) niszczy wirusy i bakterie. Badania wykazały, że często działa silniej niż penicylina czy tetracyklina.

CEBULA – wskazana jest przy skłonnościach do zakrzepicy. Pomaga rozpuszczać już istniejące zakrzepy, a wzmacniając ścianki tętnic i podnosząc poziom tzw. dobrego cholesterolu, zapobiega nowym zakrzepom. Działa przeciwzakrzepowo w każdej postaci, bez względu na to, czy jest surowa, gotowana, smażona czy suszona.

RYBY – zwłaszcza te pochodzące z zimnych mórz pomagają zwalczyć bóle głowy. Są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 pomagające w blokowaniu substancji, które mogą wywoływać migreny. Podobnie działa imbir, który redukuje stany zapalne będące podłożem bólów głowy.

JOGURT - zawiera wiele substancji zwalczających infekcje i gorączkę. Udowodniono, że w wielu przypadkach działa nawet skuteczniej niż leki, głównie ze względu na zawartość substancji (acidofilina) o działaniu wiruso- i bakteriobójczym.

ŻURAWINA – pomaga przy zapaleniach pęcherza. Jest nazywana żurawinowym antybiotykiem, utrudnia przyklejanie się bakterii wywołujących zakażenia do ścianek pęcherza.

OLIWA Z OLIWEK – pomaga przy nadciśnieniu tętniczym. Nienasycone kwasy tłuszczowe z oliwy zmniejszają lepkość krwi, wzmacniają ścianki tętnic. Wystarczy jedna łyżka oliwy dziennie. Podobnie działa seler, zwłaszcza naciowy.

GREJPFRUT – zwalcza zbyt wysoki cholesterol. Powoduje też oczyszczanie tętnic ze złogów. Główny składnik czynny znajduje się w pektynach (włóknach) owocu.

JABŁKA – są doskonałe przy problemach z sercem. Pomagają utrzymać w zdrowiu cały układ krążenia. Zmniejszają poziom cholesterolu, oczyszczają tętnice, a ich sekret tkwi w pektynach, rozpuszczalnych włóknach oraz w wit. C.

BANANY – zawierają składniki, które zapobiegają wrzodom żołądka i wspomagają ich gojenie. Wykazują dobroczynny wpływ na śluzówkę żołądka, tworząc barierę chroniącą przed działaniem żrących soków żołądkowych.

FASOLA – jest doskonała dla cukrzyków. Wszystkie warzywa strączkowe znakomicie pomagają w regulacji poziomu insuliny we krwi. Po spożyciu fasoli następuje bardzo powolny wzrost cukru we krwi i organizm nie potrzebuje dużych ilości insuliny, żeby go przetworzyć. A jest to bardzo korzystne, zwłaszcza dla cukrzyków.

HERBATA – chroni zęby przed próchnicą. Dzięki zawartości garbników i fluoru, i to bez względu na rodzaj herbaty, skutecznie broni przed dostępem bakterii próchniczych.

Więcej
http://www.se.pl/kobieta/zdrowie-kosmetyki/dieta-ktora-leczy_172485.htmlŹródło: Jedz na zdrowie

Written by admin on Luty 23rd, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format skanowanie dokumentacji lublin