Nie należysz do związku – zginą Ci pszczoły   no comments

Posted at 10:40 pm in Polski Miód
Problem chorób pszczelich to nie jedyne zmartwienie Organizacji Pszczelarskich

Szukają następców

Okazuje się, że nie tylko nagłaśniany w ostatnich tygodniach problem masowo ginących pszczół jest zmartwieniem branży pszczelarskiej. Z roku na rok maleje liczba młodych osób zajmujących się produkcją miodu.

Głównym problemom i wyzwaniom branży pszczelarskiej poświęcone było ubiegłotygodniowe seminarium, jakie zorganizowano w lubaczowskim domu kultury. Przybyli na nie pszczelarze z powiatu i okolic. W jego trakcie poruszano temat chorób, które w ostatnim czasie dziesiątkowały ule. – Najważniejsze jest, by pszczelarze byli świadomi tego, jakie choroby najczęściej dopadają pszczoły oraz jak im można szybko zaradzić – mówili prelegenci w trakcie pokazów. Zwracano także uwagę na to, iż wielu pszczelarzy nie jest zrzeszonych w związku. Zdaniem ekspertów traci na tym cała branża.

Źródło: zycie.plŹródło: Nie należysz do związku – zginą Ci pszczoły

Written by admin on Sierpień 26th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format skanowanie lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin