Nie należysz do związku – zginą Ci pszczoły   no comments

Posted at 10:40 pm in Polski Miód
Problem chorób pszczelich to nie jedyne zmartwienie Organizacji Pszczelarskich

Szukają następców

Okazuje się, że nie tylko nagłaśniany w ostatnich tygodniach problem masowo ginących pszczół jest zmartwieniem branży pszczelarskiej. Z roku na rok maleje liczba młodych osób zajmujących się produkcją miodu.

Głównym problemom i wyzwaniom branży pszczelarskiej poświęcone było ubiegłotygodniowe seminarium, jakie zorganizowano w lubaczowskim domu kultury. Przybyli na nie pszczelarze z powiatu i okolic. W jego trakcie poruszano temat chorób, które w ostatnim czasie dziesiątkowały ule. – Najważniejsze jest, by pszczelarze byli świadomi tego, jakie choroby najczęściej dopadają pszczoły oraz jak im można szybko zaradzić – mówili prelegenci w trakcie pokazów. Zwracano także uwagę na to, iż wielu pszczelarzy nie jest zrzeszonych w związku. Zdaniem ekspertów traci na tym cała branża.

Źródło: zycie.plŹródło: Nie należysz do związku – zginą Ci pszczoły

Written by admin on Sierpień 26th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy