Targi Pszczelarskie   no comments

Posted at 5:20 pm in Nowinki pszczelarskie

Zobacz, gdzie warto się wybrać w najbliższych dniach

lucy, agdo

Dolny Śląsk żegna wakacje – najczęściej wiejskimi dożynkami i wycieczkami. Sporo będzie także w najbliższych dniach koncertów, festiwali i jarmarków. Sprawdź, czego nie możesz przegapić!

Miasteczko westernowe w Ściegnach koło Karpacza. W piątek odbędzie się tam wieczór kowbojski
Fot. Paweł Kozioł / AG

Miasteczko westernowe w Ściegnach koło Karpacza. W piątek odbędzie się tam wieczór kowbojski
Boguszów-Gorce

Święto Pieczonego Ziemniaka - impreza odbędzie się w sobotę w ośrodku „Góra Dzikowiec”. Początek o godz. 15. W programie m.in. zabawa z teatrem Bajka, koncerty, zamek dmuchany i trampolina. Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport na trasie Gorce, Boguszów, Kuźnice, Dzikowiec.

Czernica

Pożegnanie lata - w niedzielę przy ul. Wrocławskiej odbędzie się piknik z pokazami strażackimi, konkursami i zabawami dla dzieci, dogoterapią, pokazami tańca i dyskoteką dla dzieci. Będą także bezpłatne zjeżdżalnie i dmuchany zamek, malowanie twarzy i pokazy samochodów militarnych. Początek imprezy o godz. 15.

Dobrzykowice

VIII Festyn Sami Swoi - impreza zacznie się w sobotę o godz. 15. W programie m.in. wystawa fotograficzna „Kresy Wschodnie – Impresje”, najzabawniejsze epizody z filmów „Sami swoi” i „Nie ma mocnych” wyświetlane na telebimie, występ zespołu folklorystycznego Dolnoślązacy, piosenki lwowskie w wykonaniu grupy kabaretowej Aya oraz wieczorny koncert i zabawa taneczna. W niedzielę festyn także zacznie się o godz. 15. Będą m.in. konkursy plastyczne dla dzieci, występ cyrku ulicznego, loteria i zabawa taneczna. W czasie całego festynu na panie będzie czekał mammobus. Goście specjalni imprezy to m.in. reżyser Sylwester Chęciński i aktorzy Witold Pyrkosz, Jerzy Janeczek, Henryk Talar i inni. Wstęp wolny.

Duszniki-Zdrój

Słoneczne zakończenie wakacji - w środę 31 sierpnia wszyscy chętni są zaproszeni na wycieczkę do schroniska pod Muflonem (wyjście spod Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Zdrojowej o godz. 11). W schronisku odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim, który opowie o swojej wyprawie do Ameryki Południowej. Potem poczęstunek kiełbaską z ogniska. Udział w imprezie bezpłatny.

Dzierżoniów

XI Jarmark Pszczelarski „Miodobranie” - w sobotę od godz. 15 i w niedzielę od godz. 12 na stadionie miejskim przy ul. Wrocławskiej oraz na rynku. W sobotnim programie m.in.: występ zespołu pieśni i tańca Wołyń z Ukrainy oraz koncert zespołu Stonehenge. W niedzielę odbędzie się m.in. msza św. z udziałem zespołów ludowych i pszczelarzy (godz. 12), koncert miejskiej orkiestry dętej (godz. 13.30 na rynku), a także występ zespołu Jambo Africa i Vox. Podczas jarmarku będzie można m.in. spróbować miodów oraz kupić kosmetyki na bazie produktów pszczelich, sprzęt pszczelarski i wyroby rękodzielnicze.

Henryków

II Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół - uroczystości zaczną się w sobotę o godz. 10, kiedy do Henrykowa zaczną zjeżdżać grupy pielgrzymkowe. W tym czasie goście będą mogli skorzystać z porad duszpasterzy, prawnika, psychologa i pracownika PFRON. Będzie też okazja do spowiedzi i badania mammograficznego. Pielgrzymka zostanie uroczyście otwarta mszą św. pod przewodnictwem ks. kardynała Henryka Gulbinowicza o godz. 11.30. Dwie godziny później zacznie się część artystyczna, czyli prezentacja twórczości osób niepełnosprawnych. Zakończenie pielgrzymki jest planowane na godz. 15.45.

Jawor

Międzynarodowe Targi Chleba - w ostatni weekend wakacji już po raz 15. w Jaworze spotkają się piekarze z całej Polski, goście z kraju i z zagranicy. Targi to okazja do poznania procesu i technologii powstawania chleba, degustacji wielu jego gatunków i podziwiania kunsztu najlepszych piekarzy i cukierników. Jednym z najważniejszych wydarzeń trzydniowej imprezy, która zaczyna się w piątek, jest rozstrzygnięcie najważniejszych w branży piekarniczo-cukiernicznej ogólnopolskich konkursów o tytuł Piekarza Roku Bezpieczną PiekarnięTargi to także liczne koncerty, w tym roku w Jaworze wystąpią Kamil Bednarek z zespołem Star Guard Muffin i Brathanki.

Jelcz-Laskowice

Melodrama Festiwal - impreza zaczęła się już 22 sierpnia i potrwa do niedzieli. W programie występy szkół teatralnych z całej Europy. Spektakle codziennie w parku za urzędem gminy o godz. 20.30. Dziś teatrzyk Zielona Gęś w wykonaniu wileńskiej Narodowej Akademii Muzyki i Teatru. Szczegółowy program festiwalu na melodrama.com.pl.

Jelenia Góra

Koncert symfoniczny - w piątek o godz. 19 w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej przy ul. Piłsudskiego 60. W programie m.in. utwory H. Berlioza i L. van Beethovena

Rowerowe Letnie Kino - czyli pokaz filmów nagrodzonych na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach kina niezależnego, w piątek o godz. 21 na dziedzińcu przy ul. Komedy-Trzcińskiego 12. Wstęp wolny.

Wycieczka piesza z cyklu „Z kijem za pan brat” - bezpłatna piesza wycieczka z kijami trekkingowymi. Wyruszy w sobotę o godz. 10 z przystanku autobusowego obok dworca PKP. Trasa biegnie przez Bobrowe Skały, Babią Przełęcz, Kozią Szyjkę, Złotą Jamę, Rezerwat Krokusów i Mniszy Las. Trasa liczy około 12 km. Udział jest bezpłatny.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

Źródło: Targi Pszczelarskie

Written by admin on Sierpień 25th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentacji lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format skanowanie lublin