Targi Pszczelarskie   no comments

Posted at 5:20 pm in Nowinki pszczelarskie

Zobacz, gdzie warto się wybrać w najbliższych dniach

lucy, agdo

Dolny Śląsk żegna wakacje – najczęściej wiejskimi dożynkami i wycieczkami. Sporo będzie także w najbliższych dniach koncertów, festiwali i jarmarków. Sprawdź, czego nie możesz przegapić!

Miasteczko westernowe w Ściegnach koło Karpacza. W piątek odbędzie się tam wieczór kowbojski
Fot. Paweł Kozioł / AG

Miasteczko westernowe w Ściegnach koło Karpacza. W piątek odbędzie się tam wieczór kowbojski
Boguszów-Gorce

Święto Pieczonego Ziemniaka - impreza odbędzie się w sobotę w ośrodku „Góra Dzikowiec”. Początek o godz. 15. W programie m.in. zabawa z teatrem Bajka, koncerty, zamek dmuchany i trampolina. Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport na trasie Gorce, Boguszów, Kuźnice, Dzikowiec.

Czernica

Pożegnanie lata - w niedzielę przy ul. Wrocławskiej odbędzie się piknik z pokazami strażackimi, konkursami i zabawami dla dzieci, dogoterapią, pokazami tańca i dyskoteką dla dzieci. Będą także bezpłatne zjeżdżalnie i dmuchany zamek, malowanie twarzy i pokazy samochodów militarnych. Początek imprezy o godz. 15.

Dobrzykowice

VIII Festyn Sami Swoi - impreza zacznie się w sobotę o godz. 15. W programie m.in. wystawa fotograficzna „Kresy Wschodnie – Impresje”, najzabawniejsze epizody z filmów „Sami swoi” i „Nie ma mocnych” wyświetlane na telebimie, występ zespołu folklorystycznego Dolnoślązacy, piosenki lwowskie w wykonaniu grupy kabaretowej Aya oraz wieczorny koncert i zabawa taneczna. W niedzielę festyn także zacznie się o godz. 15. Będą m.in. konkursy plastyczne dla dzieci, występ cyrku ulicznego, loteria i zabawa taneczna. W czasie całego festynu na panie będzie czekał mammobus. Goście specjalni imprezy to m.in. reżyser Sylwester Chęciński i aktorzy Witold Pyrkosz, Jerzy Janeczek, Henryk Talar i inni. Wstęp wolny.

Duszniki-Zdrój

Słoneczne zakończenie wakacji - w środę 31 sierpnia wszyscy chętni są zaproszeni na wycieczkę do schroniska pod Muflonem (wyjście spod Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Zdrojowej o godz. 11). W schronisku odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim, który opowie o swojej wyprawie do Ameryki Południowej. Potem poczęstunek kiełbaską z ogniska. Udział w imprezie bezpłatny.

Dzierżoniów

XI Jarmark Pszczelarski „Miodobranie” - w sobotę od godz. 15 i w niedzielę od godz. 12 na stadionie miejskim przy ul. Wrocławskiej oraz na rynku. W sobotnim programie m.in.: występ zespołu pieśni i tańca Wołyń z Ukrainy oraz koncert zespołu Stonehenge. W niedzielę odbędzie się m.in. msza św. z udziałem zespołów ludowych i pszczelarzy (godz. 12), koncert miejskiej orkiestry dętej (godz. 13.30 na rynku), a także występ zespołu Jambo Africa i Vox. Podczas jarmarku będzie można m.in. spróbować miodów oraz kupić kosmetyki na bazie produktów pszczelich, sprzęt pszczelarski i wyroby rękodzielnicze.

Henryków

II Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół - uroczystości zaczną się w sobotę o godz. 10, kiedy do Henrykowa zaczną zjeżdżać grupy pielgrzymkowe. W tym czasie goście będą mogli skorzystać z porad duszpasterzy, prawnika, psychologa i pracownika PFRON. Będzie też okazja do spowiedzi i badania mammograficznego. Pielgrzymka zostanie uroczyście otwarta mszą św. pod przewodnictwem ks. kardynała Henryka Gulbinowicza o godz. 11.30. Dwie godziny później zacznie się część artystyczna, czyli prezentacja twórczości osób niepełnosprawnych. Zakończenie pielgrzymki jest planowane na godz. 15.45.

Jawor

Międzynarodowe Targi Chleba - w ostatni weekend wakacji już po raz 15. w Jaworze spotkają się piekarze z całej Polski, goście z kraju i z zagranicy. Targi to okazja do poznania procesu i technologii powstawania chleba, degustacji wielu jego gatunków i podziwiania kunsztu najlepszych piekarzy i cukierników. Jednym z najważniejszych wydarzeń trzydniowej imprezy, która zaczyna się w piątek, jest rozstrzygnięcie najważniejszych w branży piekarniczo-cukiernicznej ogólnopolskich konkursów o tytuł Piekarza Roku Bezpieczną PiekarnięTargi to także liczne koncerty, w tym roku w Jaworze wystąpią Kamil Bednarek z zespołem Star Guard Muffin i Brathanki.

Jelcz-Laskowice

Melodrama Festiwal - impreza zaczęła się już 22 sierpnia i potrwa do niedzieli. W programie występy szkół teatralnych z całej Europy. Spektakle codziennie w parku za urzędem gminy o godz. 20.30. Dziś teatrzyk Zielona Gęś w wykonaniu wileńskiej Narodowej Akademii Muzyki i Teatru. Szczegółowy program festiwalu na melodrama.com.pl.

Jelenia Góra

Koncert symfoniczny - w piątek o godz. 19 w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej przy ul. Piłsudskiego 60. W programie m.in. utwory H. Berlioza i L. van Beethovena

Rowerowe Letnie Kino - czyli pokaz filmów nagrodzonych na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach kina niezależnego, w piątek o godz. 21 na dziedzińcu przy ul. Komedy-Trzcińskiego 12. Wstęp wolny.

Wycieczka piesza z cyklu „Z kijem za pan brat” - bezpłatna piesza wycieczka z kijami trekkingowymi. Wyruszy w sobotę o godz. 10 z przystanku autobusowego obok dworca PKP. Trasa biegnie przez Bobrowe Skały, Babią Przełęcz, Kozią Szyjkę, Złotą Jamę, Rezerwat Krokusów i Mniszy Las. Trasa liczy około 12 km. Udział jest bezpłatny.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

Źródło: Targi Pszczelarskie

Written by admin on Sierpień 25th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin drukowanie skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy serwis kopiarek convert Warszawa naprawa ksero Warszawa