Konkurs z bioróżnorodnością   no comments

Posted at 3:40 pm in Bioróżnorodność
Zapraszamy do udziału w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Ministerstwo Srodowiska. Czy wiesz czym jest bioróżnorodność? Jeśli nie, koniecznie weź udział w strefie bioróżnorodności 28 sierpnia w Sopocie i 29 sierpnia we Władysławowie.

Pytanie konkursowe brzmi:

W jaki sposób możemy chronić różnorodność biologiczną (wymień dwa przykłady ochrony różnorodności)?

Odpowiedzi (krótkie – maksymalnie 3 lub 4 zdania) prześlijcie na adres magda@miastodzieci.pl . Wśród osób, które przesla odpowiedzi rozlosujemy nagrody: 1 nagroda główna: ipod, oraz 10  zestawów pocieszenia ( gry edukacyjne, koszulki, i atrakcyjne gadżety) Fundatorem nagród jest Ministerstwo Środowiska.

Strefa bioróżnorodności” nad Bałtykiem

Strefa bioróżnorodności” pojawi się w ostatni weekend sierpnia na plażach Sopotu (sobota, 28.08) i Władysławowa (niedziela, 29.08). W specjalnie zaaranżowanych przez Ministerstwo Środowiska przestrzeniach powstanie edukacyjne miasteczko, w którym wszyscy plażowicze dowiedzą się czym jest bioróżnorodność i w jaki sposób jesteśmy jej częścią. Od 9:00 do 17:30
w „Strefie bioróżnorodności” nie zabraknie rodzinnych konkursów i atrakcji dla dzieci. Projekt jest częścią obchodów związanych z ogłoszeniem przez ONZ 2010 roku Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej.

W ostatni weekend sierpnia plaże Sopotu (sobota, 28.08) i Władysławowa (niedziela, 29.08) zamienią się w „Strefę bioróżnorodności”. Celem trwającego cały dzień happeningu będzie ukazanie rodzicom i najmłodszym, że wszyscy jesteśmy integralną częścią przyrody, a naruszenie równowagi między poszczególnymi elementami może zagrozić naszemu istnieniu. Wiedza zostanie przekazana
w ciekawy i interesujący sposób. Nie zabraknie interaktywnych zabaw i atrakcji dla dzieci. Wszyscy, którzy odwiedzą „Strefę bioróżnorodności” będą mogli ułożyć wielkowymiarowe klocki, niecodzienne domino, a także wziąć udział w konkursie na najładniejsze rzeźby z piasku. Na zwycięskie drużyny czekają atrakcyjne nagrody.

Interaktywne działania mają pokazać wszystkim, którzy odwiedzą „Strefę” nad Bałtykiem jak ważne jest zachowania różnorodnych form przyrody dla naszego funkcjonowania w świecie. Nowoczesna edukacja ekologiczna, ma zwrócić uwagę na wpływ, jaki na nasze życie ma środowisko, które nas otacza. Happening będzie uświadamiał uczestników, że człowiek jest jednym z klocków w układance różnorodności biologicznej i jeżeli usuniemy z niej jeden element, nasz świat rozpadnie się jak dziecięca wieża z klocków. Żyjemy dzięki różnorodności biologicznej.

Nadmorski projekt „Strefa bioróżnorodności” organizowany przez Ministerstwo Środowiska jest częścią ogólnoświatowej kampanii mającej na celu podniesienie świadomości społecznej na temat różnorodności biologicznej poprzez zwrócenie uwagi na jej znaczenie dla jakości życia człowieka oraz zachęcenie do podejmowania wysiłków na rzecz zachowania naturalnego ekosystemu.

Źródło: Konkurs z bioróżnorodnością

Written by admin on Sierpień 27th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin skanowanie Lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin wydruki z internetu lublin serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin