Miody pod kontrolą   no comments

Posted at 9:20 pm in Nowinki pszczelarskie

Święto Wina i Miodu Pitnego na Zamku Grodziec koło Złotoryi zostało w sobotę nieco zakłócone przez służby celne. Funkcjonariusze szukali osób nielegalnie handlujących alkoholem.

Święto Wina i Miodu Pitnego.

Święto Wina i Miodu Pitnego.
Impreza była oficjalna, współorganizowała ją Izba Rolnicza. W kontroli uczestniczyło kilku nieumundurowanych funkcjonariuszy. Oglądali stragany, zadawali pytania, wystawcy nie widzieli jednak z kim mają do czynienia. Celnicy wylegitymowali się za to kasztelanowi zamku.

W dwudniowej imprezie uczestniczą pasjonaci, którzy domowym sposobem wytwarzają wino, nalewki i miody pitne. Legalny handel takimi trunkami jest dla nich nieopłacalny, za to za sprzedaż spod lady grożą surowe sankcje.

Wieloletnie próby zmiany przepisów nic nie dały. Dlatego większość wystawców albo ukrywała swoje trunki w samochodowych bagażnikach, albo prezentowała je jako „eksponaty kolekcjonerskie”.

Andrzej Lampart

Źródło: Miody pod kontrolą

Written by admin on Październik 10th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie serwis ekspresów serwis SAECO Lublin w Lublinie skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum skanowanie dokumentacji lublin