Zakupy sprzętu pszczelarskiego w internecie   no comments

Posted at 7:20 am in Polski Miód

Na jednym z for internetowych znalazła się informacja na temat zakupów sprzętu pszczelarskiego w sklepie on-line. Komentarze zostały pominięte, a pisownia autora bez korekty. Zapraszam do lektury.

Część I Początek

2010-08-31 18:14:24 |
Witam. Chcę się podzielić z Wami moimi doświadczeniami podczas robienia zakupów w jednym z pszczelarskich sklepów internetowych. Być może jestem jakimś początkującym kosmita w tym świecie pszczelarskim ale to co mnie spotkało w PSZCZELARSKIM SKLEPIE INTERNETOWYM CENTRUM PSZCZELARSKIE ŁUKASIEWICZ przeszło moje wszelkie zdumienie.
Historia ma się tak:
Złożyłem zamówienie w poniedziałek.23 sieprnia Zapłaciłem ODRAZU przez Mtransfer (kasę mieli zagwarantowana w momencie dokonania płatności – tak działa ten sposób płacenia. Nie raz robiłem zakupy w sklepach internetowych i zawsze tak było).

Zadzwoniłem we wtorek. Po kilku próbach dodzwonienia się do „Działu obsługi klienta” ktoś łaskawie odebrał mój telefon. W odpowiedzi na pytanie „kiedy otrzymam zamówiony i ZAPŁACONY towar” dowiedziałem się ze po 12 tej sprawdza czy są pieniądze zaksięgowane na koncie i dopiero wtedy przystąpią do realizacji zamówienia. Po raz pierwszy opadła mi kopara. No nic. Czekam dalej.
Jest czwartek. Żadnego maila nie mam, nikt nie dzwoni, no i kuriera tez nie ma. Wiec znowu podjąłem probe dodzwonienia się. Udało się. Uff. I co się dowiedziałem. Ze towar który zamówiłem będzie dopiero dostarczony do nich do magazynu. Moje zdumienie było tak ogromne ze omało nie spadłem z krzesła. Spytałem się jak to jest możliwe ze mogę zamówić towar i za niego zapłacić, którego nie ma na stanie sklepu. (przy towarze który zamówiłem nie było żadnej adnotacji typu „chwilowy brak” itp)
No i tu chyba przegiąłem. Pani zaczęła mi tłumaczyć ze nie maja tak dużego magazynu, ze jest szczyt sezonu pszczelarskiego i jak mi się nie podoba to mogę sobie gdzie indziej kupować. Poza tym że jest regulamin itp itd. ONIEMIAŁEM. Aha, i jeszcze jedno. Dowiedziałem się ze nikt nie będzie płakał z tego powodu że nie będę robił więcej zakupów w ich sklepie.

Podsumowując. Czułem się jak idiota, który pomylił nie tylko kraje (mam myśli takie miejsca gdzie pachnie jeszcze komuną a nie wolnorynkową konkurencją) ale również i role. Bo z klienta nagle stałem się upierdliwym i czepliwym PETENTEM, który jak to było 20 lat temu, ma siedzieć cicho i się cieszyć ze w ogóle kiedyś dostanie coś za co już zapłacił.

Dziś dzwoniłem do sklepu (Wtorek) następny tydzień) i „bardzo sympatyczna” pani mi wykrzyczała ze albo jutro albo dziś mi wyślą zamówienie. (w domyśle żebym się odczepił)

Nie wiem czy macie podobne odczucia i doświadczenia ale ja jeszcze jestem w szoku.

Pozdrawiam Wszystkich gorąco i nie polecam tego sklepu nikomu.

PS
a może trzeba pokornie i cicho siedzieć i cierpliwie czekać aż się doczekam.
A na poważnie to dobrze że mam duuuużo wcześniej zakupiony syrop bo jak by moje pszczółki tak miały wypatrywać kuriera to może by nie przezimowały.Początkujący pszczelarz.

Część II Finał
2010-09-10 09:47:20 | URL:
Witam, Tutaj chciałbym opisać zakończenie historii zakupów internetowych.

Wiec tak, w czwartek 2 wrześnią dzwoni telefon. Okazało się ze jest to kurier. Ucieszyłem się ale na krótko bo otrzymałem informację ze muszę przygotować Kasę za przesyłkę. Zdziwiło mnie to bo zapłaciłem już dawno temu. Nie kuriera wina. Dzwonie do sklepu. Odbiera jak zwykle bardzo miła pani, która w trosce o dobro klienta jest „nad wyraz uprzejma” i ku jej zdziwieniu po sprawdzeniu zamówienia okazało się że się „rąbnęła” i wysłała przesyłkę za pobraniem.
Zapłaciłem kurierowi, sklep zwrócił mi pieniądze na konto.

Otwieram upragnioną przesyłkę i oczom nie wierze. Całe pudło owinięte taśma – zgadnijcie od kogo – od Sklepu Łysonia. Myślałem ze spadnę z krzesła.
Wnioski sami sobie wyciągnijcie i zanim coś tam zamówicie przeczytajcie mój wpis ku przestrodze.

Pozdrawiam

PS
Jedyne pocieszenie ze pszczółki się spisały i odebrałem parę kg miodu z nawłoci.Początkujący pszczelarz.

Źródło: Zakupy sprzętu pszczelarskiego w internecie

Written by admin on Wrzesień 11th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin plakaty lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format serwis ekspresów serwis ekspresów do kawy w Lublinie