W Jeleniej Górze były dożynki   no comments

Posted at 8:00 am in Nowinki pszczelarskie

W Jeleniej Górze istnieje bardzo prężne środowisko pszczelarskie. Od lat odbywają się tu Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie. Tegoroczne, już jedenaste, organizowane jak zwykle przez jeleniogórski Regionalny Związek Pszczelarski, wpisały się w obchody 52. Września Jeleniogórskiego 2010.

W miniony weekend (4 i 5 września 2010 r.) na cieplickim Placu Piastowskim działa się, a działo: targi promocyjne bogactwa produktów i wyrobów pszczelich oraz wszelkiego sprzętu pszczelarskiego i pszczelarskich budowli – tradycyjnych i współczesnych, uli inhalacyjnych i figuralnych; pokaz miodobrania i prezentacja żywej pszczoły, a wszystko to pod hasłem: I Ty możesz zostać pszczelarzem. Nie zabrakło występów zespołów folklorystycznych, przemarszu pocztów sztandarowych w takt muzyki marszowej wykonywanej przez Orkiestrę Dętą Filharmonii Dolnośląskiej, które następnie dała prawie godzinny koncert. Nie zabrakło też atrakcji dla młodszych uczestników. Postarała się o to Straż Miejska. Blok konkursów dla dzieci i młodzieży: plastyczny, skakania na skakance, wokalny i wiedzy przyrodniczo-ekologicznej, a wszystkie pod hasłem: Ochrony naturalnego środowiska przyrodniczego. Stworzono tez możliwość wizyty w wybranych pasiekach i wysłuchania wykładów o nowoczesnej gospodarce pasiecznej i o pszczole, jako naturalnym czynniku środowiska przyrodniczego.
Do Jeleniej Góry zjechali pszczelarze z całej Polski, także goście z Niemiec, Czech, Ukrainy i Danii. Plac Piastowski w te dni stał się jedną wielką pasiekę – wszystko można było zobaczyć, dotknąć, kupić.
Szczególnym powodzeniem cieszyły się miody pitne, które w ramach zachęty do ich nabywania można było degustować – chętnych nie brakowało. Od różnego rodzaju miodów i innych wyrobów pszczelarskich kramy się uginały. Nikt nie odchodził z pustymi rękami.
Jeleniogórscy pszczelarze, ich goście i wystawcy, choć nieco zmęczeni, to zadowoleni z udanej imprezy, spotkali się na swoistych pszczelarskich dożynkach w szpitalu, którym kieruję, by ją ocenić, podsumować, by zwyczajnie odreagować napięcie nagromadzone w czas jej przygotowania i trwania. W pełni na to zasłużyli.

Źródło: W Jeleniej Górze były dożynki

Written by admin on Wrzesień 10th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie skanowanie lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format