Temat Pszczeli   no comments

Posted at 8:04 am in Nowinki pszczelarskie
warsztaty pszczelarskie

foto: Dariusz Małanowski

Pszczoły znane są nam zazwyczaj ze swej przysłowiowej pracowitości. Posiadają one wrodzony instynkt gromadzenia pokarmu, który jest dla nich zapasem na przyszłość. Ten to właśnie instynkt sprawia, że pszczoły starają się wykorzystać, każdy nawet najmniejszy pożytek nektarowy, czy to spadziowy lub pyłkowy. Zebranymi przez siebie zapasami pszczoły w swej rodzinie gospodarują bardzo oszczędnie i ekonomicznie dzięki czemu stały się symbolem oszczędności. Pierwsze kontakty człowieka z pszczołami polegały na rabunku miodu czy wosku.

Niewątpliwie pozyskiwanie produktów pszczelich do tej pory jest jednym z głównych celów dzisiejszego pszczelarstwa. Stąd też owady te w naszej społeczności są znane zazwyczaj ze swej pracowitości, produkcji słodkiego miodu, albo też niektórym z bezpośredniego kontaktu z żądłem pszczelim dosłowniej jadem, którego pszczoła używa tylko gdy czuje zagrożenie, a nie dla własnej przyjemności o czym wielu zapewne nie wie.

Źródło: Temat Pszczeli

Written by admin on Sierpień 19th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy