Najlepsze nalewki na miodzie   no comments

Posted at 7:20 am in Polski Miód

Nalewka jarzębinowa

30 dag owoców jarzębiny

3/4 l czystej wódki

syrop z pół szklanki cukru,

1-2 łyżki miodu (najlepiej lipowego) oraz szklanki wody

Nalewkę nastaw po pierwszych przymrozkach – wtedy jagody tracą cierpkość. Opłukujemy je, wsyp do żaroodpornego naczynia i wstaw do piekarnika (180°C). Po 15 min piekarnik wyłącz, a owoce zostaw na kolejnych 45 min. Ostudzone owoce zalej wódką i odstaw w ciemne miejsce na pół roku. Zlej płyn, dosłódź syropem i odstaw na dziesięć dni.

Nalewka z dzikiej róży

30 dag owoców dzikiej róży,

szklanka cukru,

pół szklanki miodu,

pigwa,

kawałek kory cynamonowej,

3/4 l wódki

Owoce oczyść z pestek i włosków i opłucz. Usuń gniazda nasienne z pigwy i pokrój ją w paski. Wszystko zasyp cukrem i odstaw na dobę. Dodaj cynamon, miód, zalej wódką. Odstaw na cztery tygodnie, potem płyn przefiltruj i zlej do butelek. Nalewka jest gotowa po czterech miesiącach.

Nalewka aroniowa

30 dag owoców aronii,

1/2 l czystej wódki,

szklanka cukru,

laska wanilii,

skórka pomarańczowa,

3-4 goździki,

pół szklanki płynnego miodu,

1/4 l spirytusu

Owoce przepłucz na sicie zimną wodą i lekko rozgnieć drewnianą łyżką. Aby straciły goryczkę, wstaw je na godzinę do wyłączonego piekarnika (nagrzanego przedtem do temperatury 180°C). Przełóż do słoja. Następnego dnia zalej wódką, dodaj przyprawy i miód. Odstaw na trzy tygodnie w ciemne miejsce. Po tym czasie przeflitruj płyn i dodaj do niego spirytus. Odstaw na trzy, cztery miesiące.

Nalewka wiśniowa

2 kg wiśni,

2,5 l czystej wódki,

syrop z 1,5 l wody, 1,5 kg cukru i 1/4 l miodu gryczanego,

1/4 l spirytusu,

2 łyżki rumu,

Wiśnie przepłucz i wydryluj. Owoce oraz 1/5 pestek wrzuć do słoja, zalej wódką i szczelnie zamknij. Odstaw na miesiąc, trzy razy w tygodniu potrząsając słojem. Następnie ostrożnie zlej płyn, dodaj syrop, spirytus i rum. Odstaw na półtora miesiąca, po czym przefiltrowaną nalewkę przelej do butelek.

Źródło: Najlepsze nalewki na miodzie

Written by admin on Wrzesień 11th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format plakaty lublin