Miód odmładza ciało i duszę   no comments

Posted at 9:03 pm in Polski Miód

Co oznacza pracowity jak pszczoła – na żywym przykładzie „Pasieki” SONINA k. ŁAŃCUTA. Pod patronatem Super Nowości.

pszczelipark_miody_239.jpg

- Najlepiej wieczorem do 1 szklanki wody dodać 1 łyżkę miodu. Taki napój jest bakteriobójczy.

- Ja codziennie wieczorem jem chleb z miodem i popijam mlekiem. To najlepsza kolacja, zdrowa. Wystarczy spojrzeć na prezesa – śmieje się Jan Sebzda, prezes gminnego Koła Pszczelarskiego „Pasieka” podczas IX Biesiady Pszczelarskiej.

- Miód to doskonały środek dla rekonwalescentów – uzupełnia Marian Baran, wiceprezes „Pasieki”. – Najlepiej wieczorem do 1 szklanki wody dodać 1 łyżkę miodu. Taki napój wypija się rano jako środek antybiotyczny i bakteriobójczy. Miód należy zawsze rozpuszczać w płynach poniżej 40 st. Celsjusza, bo wysoka temperatura niszczy jego dobroczynne właściwości – przestrzega Marian Baran.

Pszczelarze pokazali w Soninie w czym (bluza pszczelarska z kapturem – 70 zł) i z czym do miodu. Rolnicy przypomnieli, jaki sprzęt był stosowany (sierpy, kosy, żniwiarki) wcześniej niż kombajn. Natomiast panie z Kół Gospodyń Wiejskich dowiodły, co można wyczarować z miodu. Ich „Smaki i aromaty z galicyjskiej chaty” skusiły do degustacji niejednego.

W ten sposób za jednym zamachem połączono trzy imprezy: Biesiadę Pszczelarską, Powiatowe Święto Żniw oraz Smaki i aromaty… A ze dla każdego było coś dobrego, do Soniny zjechało kilka tysięcy ludzi.

źródło: super nowości

Źródło: Miód odmładza ciało i duszę

Written by admin on Sierpień 17th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format serwis ekspresów serwis ekspresów Lublin w Lublinie drukowanie z internetu