Skarbówka na festynie pierogowym   no comments

Posted at 8:00 pm in Polski Miód

To była zwykła impreza, jakich dziesiątki odbywa się latem. Ale uczestnicy zapamiętają ją na długo. – Nagle przyszły czarne potwory z pałami i paralizatorami – opowiadają. Te „potwory” to inspektorzy Urzędu Kontroli Skarbowej. 

 

W Biesowie koło Biskupca 13 sierpnia odbyła się V Warmińska Uczta Pierogowa. W jej przygotowanie angażują się mieszkańcy sołectwa i okolicznych wsi oraz gospodynie z tamtejszego Forum Kobiet. W tym roku wśród gości byli najważniejsi lokalni politycy oraz marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Kontrola miała związek z akcją „Weź paragon”. Skarbówka i celnicy sprawdzają, czy sprzedawcy mają kasy, a co za tym idzie, czy rozliczają się z fiskusem z zysków. – W tym sezonie wystawiliśmy już około 100 mandatów handlowcom [którzy nie korzystali z kas]. Byliśmy na Dniach Olsztynka, Dniach Szczytna, na bitwie pod Grunwaldem, sprawdzamy też sklepy i restauracje – dodaje Nazarowski. Czy aby na pewno pszczelarze nie mają się czego obawiać???

Czytaj całość: …

Źródło: olsztyn.gazeta.plŹródło: Skarbówka na festynie pierogowym

Written by admin on Sierpień 20th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan