Recycling to nie wszystko   no comments

Posted at 5:20 am in Nowinki pszczelarskie

Poza recyklingiem powinniśmy także ograniczyć zużycie energii. Pamiętajmy, aby zawsze wyłączać telewizor ze stanu czuwania, odłączać ładowarkę po naładowaniu telefonu itd. Nie stosujmy także plastikowych reklamówek – zamiast tego kupmy sobie jedną dobrej jakości torbę ekologiczną. Będziemy modni i co ważne przyjaźni środowisku. Ekologia to także niestosowanie środków chemicznych przy uprawie oraz stosowanie alternatywnych źródeł energii. Stosowanie się do wszystkich tych rad pozwoli przynajmniej w części uchronić środowisko przed zagładą.

Zanieczyszczenie środowiska może prowadzić do bardzo wielu niepożądanych zjawisk. Najczęściej w mediach można usłyszeń o tym, że znacznie wzrosną opady, podniosą się poziomy wód, a co za tym idzie stopnieją lodowce i wiele miejsc na ziemi znajdzie się pod powierzchnią mórz i oceanów. Jeśli już teraz nie ograniczymy zużycia energii lub nie zamienimy jej na ekologiczną za kilka lat możemy się spodziewać pierwszych oznak ocieplenia się klimatu – huraganów, trąb powietrznych itp.

Zanieczyszczenia powietrza, zanieczyszczenia wody, recykling – to dla większości obywateli bardzo znajome zwroty. Obecni e można je usłyszeć dosłownie wszędzie. W mediach z roku na rok pojawia się coraz więcej reklam i programów poświęconych tematyce ekologii, gdyż poziom zanieczyszczeń jest na tak wysokim poziomie, że może doprowadzić do nieodwracalnych zmian, których z pewnością nikt by nie chciał. Jeśli już teraz nie zaczniemy o tym myśleć może się okazać, że będzie już zapóźni na jakiekolwiek działanie.

Więcej informacji – ochrona środowiska.

Źródło: Recycling to nie wszystko

Written by admin on Wrzesień 15th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin