Recycling to nie wszystko   no comments

Posted at 5:20 am in Nowinki pszczelarskie

Poza recyklingiem powinniśmy także ograniczyć zużycie energii. Pamiętajmy, aby zawsze wyłączać telewizor ze stanu czuwania, odłączać ładowarkę po naładowaniu telefonu itd. Nie stosujmy także plastikowych reklamówek – zamiast tego kupmy sobie jedną dobrej jakości torbę ekologiczną. Będziemy modni i co ważne przyjaźni środowisku. Ekologia to także niestosowanie środków chemicznych przy uprawie oraz stosowanie alternatywnych źródeł energii. Stosowanie się do wszystkich tych rad pozwoli przynajmniej w części uchronić środowisko przed zagładą.

Zanieczyszczenie środowiska może prowadzić do bardzo wielu niepożądanych zjawisk. Najczęściej w mediach można usłyszeń o tym, że znacznie wzrosną opady, podniosą się poziomy wód, a co za tym idzie stopnieją lodowce i wiele miejsc na ziemi znajdzie się pod powierzchnią mórz i oceanów. Jeśli już teraz nie ograniczymy zużycia energii lub nie zamienimy jej na ekologiczną za kilka lat możemy się spodziewać pierwszych oznak ocieplenia się klimatu – huraganów, trąb powietrznych itp.

Zanieczyszczenia powietrza, zanieczyszczenia wody, recykling – to dla większości obywateli bardzo znajome zwroty. Obecni e można je usłyszeć dosłownie wszędzie. W mediach z roku na rok pojawia się coraz więcej reklam i programów poświęconych tematyce ekologii, gdyż poziom zanieczyszczeń jest na tak wysokim poziomie, że może doprowadzić do nieodwracalnych zmian, których z pewnością nikt by nie chciał. Jeśli już teraz nie zaczniemy o tym myśleć może się okazać, że będzie już zapóźni na jakiekolwiek działanie.

Więcej informacji – ochrona środowiska.

Źródło: Recycling to nie wszystko

Written by admin on Wrzesień 15th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin drukowanie kopiarki warszawa serwis kopiarek convert Warszawa naprawa ksero Warszawa cyfrowe kserokopiarki warszawa kolorowe