Z osami i szerszeniami trzeba radzić sobie samemu   no comments

Posted at 9:20 am in Polski Miód
Niemal każdego dnia strażacy odbierają telefony z prośbą o interwencję, dotyczącą tzw. owadów błonkoskrzydłych. To osy, szerszenie i pszczoły.

Ich użądlenie bywa bardzo bolesne, a w niektórych przypadkach może doprowadzić nawet do śmierci. Okazuje się jednak, że na straż pożarną można liczyć tylko w wyjątkowych sytuacjach i tak naprawdę trzeba sobie radzić samemu.

- Naszym zadaniem jest usuwanie miejscowych zagrożeń, które mają charakter nagły. A owady nie pojawiają się nagle – wyjaśnia Krzysztof Gielsa, rzecznik dolnośląskiej straży.

Dodaje, że to zarządca budynku, jego właściciel lub użytkownik jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo znajdujących się tam ludzi. I to on powinien walczyć z osami czy szerszeniami. – Podobnie jest w zimie z soplami – wyjaśnia strażak.

Są jednak sytuacje wyjątkowe, gdy na atak owadów narażone są dzieci lub osoby niepełnosprawne. W takich przypadkach decyzję o tym, czy straż powinna interweniować, podejmuje dyżurny przyjmujący zgłoszenie pod numerem 998.

Czytaj całość…Źródło: Z osami i szerszeniami trzeba radzić sobie samemu

Written by admin on Sierpień 7th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum