Jak oszukać fotoradar – wystarczy miód gryczany   no comments

Posted at 6:00 pm in Polski Miód

Co zrobić, by przechytrzyć fotoradar? Wcale nie trzeba do tego skomplikowanej technologii. Kierowcy z Pomorza wykorzystują do tego… jesienne liście, które po prostu przyklejają do rejestracji swoich aut w taki sposób, by zasłonić np. jej pierwsze litery.

Metoda jest prosta i co ważne, tania. – Jesienny liść przykleja się na rejestracji za pomocą miodu gryczanego w ten sposób, by zasłonić litery lub dwie cyfry z numeru rejestracyjnego. Podobnie robi się z nalepką na przedniej szybie – instruuje Wojciech Chłopski (27 l.) z Darłowa. – W ten sposób policja czy straż gminna nie jest w stanie zidentyfikować właściciela auta, któremu fotoradar zrobił zdjęcie.

Ale dlaczego miód? On po prostu nie zostawia śladów klejenia i gdy policja zatrzyma takiego kierowcę, będzie miała problem, by udowodnić, że liść przyczepiono celowo. W ostateczności mandat za nieczytelną rejestrację wynosi maksymalnie 100 zł – to o wiele mniej niż zapłacilibyśmy za odczyt ze zdjęcia fotoradaru. I nie ma za to punktów karnych!

Policjanci przyznają, że pomysły pomorskich kierowców są dla nich problemem, bo nie potrafią zidentyfikować sprawców wykroczeń.

- Rzeczywiście, dla nas liczy się czytelne zdjęcie tablicy rejestracyjnej samochodu. A przez te liście jest z tym poważny problem – mówi Damian Dubas z koszalińskiej drogówki.

Więcej
http://www.se.pl/auto-moto/auto/jak-oszukac-fotoradar-wystarczy-miod-gryczany_158053.html

Więcej
http://www.se.pl/auto-moto/auto/jak-oszukac-fotoradar-wystarczy-miod-gryczany_158053.html

Źródło: Jak oszukać fotoradar – wystarczy miód gryczany

Written by admin on Październik 27th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie skanowanie dokumentacji lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format