Jak oszukać fotoradar – wystarczy miód gryczany   no comments

Posted at 6:00 pm in Polski Miód

Co zrobić, by przechytrzyć fotoradar? Wcale nie trzeba do tego skomplikowanej technologii. Kierowcy z Pomorza wykorzystują do tego… jesienne liście, które po prostu przyklejają do rejestracji swoich aut w taki sposób, by zasłonić np. jej pierwsze litery.

Metoda jest prosta i co ważne, tania. – Jesienny liść przykleja się na rejestracji za pomocą miodu gryczanego w ten sposób, by zasłonić litery lub dwie cyfry z numeru rejestracyjnego. Podobnie robi się z nalepką na przedniej szybie – instruuje Wojciech Chłopski (27 l.) z Darłowa. – W ten sposób policja czy straż gminna nie jest w stanie zidentyfikować właściciela auta, któremu fotoradar zrobił zdjęcie.

Ale dlaczego miód? On po prostu nie zostawia śladów klejenia i gdy policja zatrzyma takiego kierowcę, będzie miała problem, by udowodnić, że liść przyczepiono celowo. W ostateczności mandat za nieczytelną rejestrację wynosi maksymalnie 100 zł – to o wiele mniej niż zapłacilibyśmy za odczyt ze zdjęcia fotoradaru. I nie ma za to punktów karnych!

Policjanci przyznają, że pomysły pomorskich kierowców są dla nich problemem, bo nie potrafią zidentyfikować sprawców wykroczeń.

- Rzeczywiście, dla nas liczy się czytelne zdjęcie tablicy rejestracyjnej samochodu. A przez te liście jest z tym poważny problem – mówi Damian Dubas z koszalińskiej drogówki.

Więcej
http://www.se.pl/auto-moto/auto/jak-oszukac-fotoradar-wystarczy-miod-gryczany_158053.html

Więcej
http://www.se.pl/auto-moto/auto/jak-oszukac-fotoradar-wystarczy-miod-gryczany_158053.html

Źródło: Jak oszukać fotoradar – wystarczy miód gryczany

Written by admin on Październik 27th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie w lublinie skanowanie lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie Lublin serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan skanowanie dokumentacji lublin