Problemy kanadyjskich pszczelarzy   no comments

Posted at 12:01 pm in Polski Miód

W styczniu i lutym w Ontario z powodu mrozów zginęła 1/3 pszczół. Straty są ogromne. Ale kanadyjscy pszczelarze mają większy problem, podobny jak pszczelarze polscy. Pszczołom zagraża przede wszystkim nowoczesna technologia upraw, oraz… politycy, którzy otworzyli granice Kanady dla tańszego miodu z Chin. 

 
Ontario Beekeepers Association

Decyzje gospodarcze sprawiają, że hodowanie pszczół staje się w Kanadzie nieopłacalne i właściciele pasiek domagają się działania i subsydiów na utrzymanie liczby pszczół w Kanadzie na dotychczasowym poziomie. Spadek populacji tych pracowitych owadów zagraża rolnictwu, bo pszczoła odgrywa istotną rolę w zapylaniu roślin uprawnych. Niebezpieczeństwo dla przerzedzonych kolonii pszczół stanowią również nowe technologie upraw, zwłaszcza opryski. Sprawiają one, że pszczoły giną masowo, względnie produkowany przez nie miód jest kiepskiej jakości. To z kolei sprawiło, że otworzono granice dla miodu z importu, głównie z Chin. Cena miodu w ciągu ostatnich lat spadła i jeśli tak dalej pójdzie, utrzymywanie pasiek będzie w Ontario całkowicie nieopłacalne. Jeśli nie chcemy do tego dopuścić, należy uczynić wszystko aby ontaryjskie kolonie pszczół zaroiły się ponownie.

 Źródło: gazetagazeta.comŹródło: Problemy kanadyjskich pszczelarzy

Written by admin on Sierpień 24th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy serwis ekspresów do kawy lublin