Problemy kanadyjskich pszczelarzy   no comments

Posted at 12:01 pm in Polski Miód

W styczniu i lutym w Ontario z powodu mrozów zginęła 1/3 pszczół. Straty są ogromne. Ale kanadyjscy pszczelarze mają większy problem, podobny jak pszczelarze polscy. Pszczołom zagraża przede wszystkim nowoczesna technologia upraw, oraz… politycy, którzy otworzyli granice Kanady dla tańszego miodu z Chin. 

 
Ontario Beekeepers Association

Decyzje gospodarcze sprawiają, że hodowanie pszczół staje się w Kanadzie nieopłacalne i właściciele pasiek domagają się działania i subsydiów na utrzymanie liczby pszczół w Kanadzie na dotychczasowym poziomie. Spadek populacji tych pracowitych owadów zagraża rolnictwu, bo pszczoła odgrywa istotną rolę w zapylaniu roślin uprawnych. Niebezpieczeństwo dla przerzedzonych kolonii pszczół stanowią również nowe technologie upraw, zwłaszcza opryski. Sprawiają one, że pszczoły giną masowo, względnie produkowany przez nie miód jest kiepskiej jakości. To z kolei sprawiło, że otworzono granice dla miodu z importu, głównie z Chin. Cena miodu w ciągu ostatnich lat spadła i jeśli tak dalej pójdzie, utrzymywanie pasiek będzie w Ontario całkowicie nieopłacalne. Jeśli nie chcemy do tego dopuścić, należy uczynić wszystko aby ontaryjskie kolonie pszczół zaroiły się ponownie.

 Źródło: gazetagazeta.comŹródło: Problemy kanadyjskich pszczelarzy

Written by admin on Sierpień 24th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie lublin plakaty lublin