EKO weekend w Szczecinie   no comments

Posted at 9:20 pm in Nowinki pszczelarskie

Ten weekend w Szczecinie to sport na światowym poziomie, spotkania z wyjątkowymi kobietami i akcje poruszające problem ochrony środowiska. Gdzie warto pójść i co zobaczyć?

Najbliższe dni to największe emocje na kortach przy al. Wojska Polskiego. W piątek, 17 września, odbędą się gry ćwierćfinałowe, w sobotę półfinały i finał gry podwójnej, a w niedzielę, 19 września, wielki finał gry pojedynczej (godz. 12.00). Oprócz rozgrywek w ramach tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open 2010, zapraszamy na wieczorne koncerty towarzyszące – 17 września wystąpią Trebunie Tutki, a dzień później – Soul Catchers.

W piątek, 17 września, rozpocznie się femFestiwal – impreza przygotowana specjalnie z myślą o kobietach. Przez trzy dni wszystkie chętne panie będą mogły wziąć udział w ponad 70-ciu wykładach, warsztatach i spotkań. Zajęcia będą podzielone na kilka bloków tematycznych: Relacje z partnerem, Dzieci i Wychowanie, Kobieta w świecie biznesu, Potencjał kobiecy, Seksualność, Zdrowie, Biofeedback. Dokładny program i zapisy na www.femfestiwal.pl.

Sobota i niedziela, 18-19 września, upłynie pod znakiem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Na pl. Orła Białego odbędzie się rodzinny festyn z kiermaszem rękodzieła i warsztatami dla dzieci. Będą wykłady policji z zakresu bezpieczeństwa, pokazy sprzętu straży pożarnej, wystawa fotograficzna, gry ekologiczne. Warto również odwiedzić dziedziniec Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie wystawione będą zabytkowe pojazdy.

W niedzielę, 19 września, zapraszamy na Piknik Ekologiczny w Zdrojach. W pobliżu jez. Szmaragdowego, w godz. 12.00-17.00, odbędą się pokazy filmów o tematyce przyrodniczej i prelekcje o nietoperzach. W programie również: zwiedzanie bunkrów, warsztaty dla najmłodszych, pokazy samochodów oczyszczania miasta, gry i zabawy sportowe, zbiórka elektroodpadów, stoiska z EkoKosmetykami i wiele innych atrakcji.

Każdy, kto będzie chciał w aktywny sposób przyczynić się do polepszenia stanu środowiska, nie tylko zamieniając samochód na środek komunikacji miejskiej, będzie mógł wziąć udział w akcji Sprzątania Świata – Polska 2010. W piątek i sobotę (17 i 18 września) porządkowane będą okolice Lasku Arkońskiego i Puszczy Wkrzańskiej.

Zielono będzie również na Wałach Chrobrego, gdzie odbędzie się tradycyjny już kiermasz Pamiętajcie o Ogrodach. Przez sobotę i niedzielę (17 i 18 września) będzie można zobaczyć i zakupić wszystko, co potrzebne jest do stworzenia i pielęgnowania wyjątkowych balkonów, ogródków i działek.

W ten weekend rozpocznie się również 10 edycja Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki. Na szczecińskich uczelniach odbędzie się cały szereg ciekawych wykładów, spotkań i warsztatów, które w nieco mniej konwencjonalny sposób przybliżać będą czasem niezrozumiałe naukowe zagadnienia.

Na koniec weekendu zapraszamy do Kamienicy nr 1. W niedzielę, 19 września, o godz. 19.00 wystąpi Jagodziński Trio i Jola Szczepaniak. Koncert promować będzie najnowszą płytę wokalistki. Jazzowemu wieczorowi towarzyszyć będzie wernisaż malarstwa Przemysława Cerebież-Tarabickiego „W Trakcie” w Galerii Trystero – godz 18.30.

Źródło: EKO weekend w Szczecinie

Written by admin on Wrzesień 18th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin serwis ekspresów serwis ekspresów do kawy w Lublinie serwis ekspresów do kawy lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin