EKO weekend w Szczecinie   no comments

Posted at 9:20 pm in Nowinki pszczelarskie

Ten weekend w Szczecinie to sport na światowym poziomie, spotkania z wyjątkowymi kobietami i akcje poruszające problem ochrony środowiska. Gdzie warto pójść i co zobaczyć?

Najbliższe dni to największe emocje na kortach przy al. Wojska Polskiego. W piątek, 17 września, odbędą się gry ćwierćfinałowe, w sobotę półfinały i finał gry podwójnej, a w niedzielę, 19 września, wielki finał gry pojedynczej (godz. 12.00). Oprócz rozgrywek w ramach tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open 2010, zapraszamy na wieczorne koncerty towarzyszące – 17 września wystąpią Trebunie Tutki, a dzień później – Soul Catchers.

W piątek, 17 września, rozpocznie się femFestiwal – impreza przygotowana specjalnie z myślą o kobietach. Przez trzy dni wszystkie chętne panie będą mogły wziąć udział w ponad 70-ciu wykładach, warsztatach i spotkań. Zajęcia będą podzielone na kilka bloków tematycznych: Relacje z partnerem, Dzieci i Wychowanie, Kobieta w świecie biznesu, Potencjał kobiecy, Seksualność, Zdrowie, Biofeedback. Dokładny program i zapisy na www.femfestiwal.pl.

Sobota i niedziela, 18-19 września, upłynie pod znakiem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Na pl. Orła Białego odbędzie się rodzinny festyn z kiermaszem rękodzieła i warsztatami dla dzieci. Będą wykłady policji z zakresu bezpieczeństwa, pokazy sprzętu straży pożarnej, wystawa fotograficzna, gry ekologiczne. Warto również odwiedzić dziedziniec Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie wystawione będą zabytkowe pojazdy.

W niedzielę, 19 września, zapraszamy na Piknik Ekologiczny w Zdrojach. W pobliżu jez. Szmaragdowego, w godz. 12.00-17.00, odbędą się pokazy filmów o tematyce przyrodniczej i prelekcje o nietoperzach. W programie również: zwiedzanie bunkrów, warsztaty dla najmłodszych, pokazy samochodów oczyszczania miasta, gry i zabawy sportowe, zbiórka elektroodpadów, stoiska z EkoKosmetykami i wiele innych atrakcji.

Każdy, kto będzie chciał w aktywny sposób przyczynić się do polepszenia stanu środowiska, nie tylko zamieniając samochód na środek komunikacji miejskiej, będzie mógł wziąć udział w akcji Sprzątania Świata – Polska 2010. W piątek i sobotę (17 i 18 września) porządkowane będą okolice Lasku Arkońskiego i Puszczy Wkrzańskiej.

Zielono będzie również na Wałach Chrobrego, gdzie odbędzie się tradycyjny już kiermasz Pamiętajcie o Ogrodach. Przez sobotę i niedzielę (17 i 18 września) będzie można zobaczyć i zakupić wszystko, co potrzebne jest do stworzenia i pielęgnowania wyjątkowych balkonów, ogródków i działek.

W ten weekend rozpocznie się również 10 edycja Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki. Na szczecińskich uczelniach odbędzie się cały szereg ciekawych wykładów, spotkań i warsztatów, które w nieco mniej konwencjonalny sposób przybliżać będą czasem niezrozumiałe naukowe zagadnienia.

Na koniec weekendu zapraszamy do Kamienicy nr 1. W niedzielę, 19 września, o godz. 19.00 wystąpi Jagodziński Trio i Jola Szczepaniak. Koncert promować będzie najnowszą płytę wokalistki. Jazzowemu wieczorowi towarzyszyć będzie wernisaż malarstwa Przemysława Cerebież-Tarabickiego „W Trakcie” w Galerii Trystero – godz 18.30.

Źródło: EKO weekend w Szczecinie

Written by admin on Wrzesień 18th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format