Mleko i Miód wypromuje polską prezydencję   no comments

Posted at 8:20 am in Polski Miód

Mleko i Miód - gadżet promujący polską prezydencję w UE. Fot. Beza Projekt

Biały ceramiczny kubek z wygiętą łyżeczką i słoikiem miodu to drugi z prezentów polskiej prezydencji (po osławionych bączkach), który będzie wręczany delegatom podczas oficjalnych spotkań. MSZ planuje rozdać w sumie 6 tys. zestawów Mleko i Miód zaprojektowanych przez młode polskie designerki: Annę Łoskiewicz i Zofię Strumiłło-Sukiennik.

„Do szklanki przegotowanego mleka dodać jedną łyżkę miodu. Pić trzy razy dziennie po pół szklanki dla wzmocnienia serca” – dzięki temu przepisowi dołączonemu do gadżetu obdarowywani dowiedzą się, jak dbać o zdrowie. Przygotowywanie napoju ułatwi specjalny termiczny nadruk, który pojawia się na kubku, gdy płyn ma optymalną temperaturę 40 stopni C. Napis na opakowaniu nie pozostawi złudzeń – Polska to kraj mlekiem i miodem płynący.

– To oryginalne połączenie elementów tradycji z nowoczesną sztuką użytkową – zachwala gadżet Monika Janus-Klewiado z MSZ. Zarówno zestawy Mleko i Miód, jak i drewniane bączki zostały wybrane przez ministerialnych urzędników (najpierw resortowych specjalistów od promocji, a na końcu przez ministrów Radosława Sikorskiego i Mikołaja Dowgielewicza) ze specjalnego, opracowanego na zlecenie MSZ, katalogu. Dokument (wciąż tajny) to zestawienie propozycji upominków wymyślonych przez rodzimych projektantów.
– Postawiliśmy na rzeczy pokazujące potencjał i jakość polskiego wzornictwa. Z założenia prezenty nie mogły być zbyt duże i ciężkie, zależało nam też, by były wykonane z dostępnych w naszym kraju surowców naturalnych – mówi Elżbieta Skrzypek z firmy Brand New Idea, ekspertka w dziedzinie komunikacji wizualnej, która opracowała katalog.

Źródło: newsweekŹródło: Mleko i Miód wypromuje polską prezydencję

Written by admin on Marzec 28th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie skanowanie dokumentacji lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format drukowanie z internetu