Polowanie na miód pszczeli   no comments

Posted at 1:20 pm in Nowinki pszczelarskie

Broń na bakterie

Miód mieści w sobie enzymy wydzielane przez pszczoły. Działają one antybakteryjnie, tak jak przeciwutleniacze z pyłków kwiatów. Substancje z miodu, które zabijają drobnoustroje, chronią go w ten sposób przed zepsuciem. Pamiętaj, aby go nie podgrzewać, bo straci swoją cudowna moc.

Poranne oczyszczanie

Miód, dzięki enzymom i kwasom organicznym, oczyszcza organizm z toksyn. Aby wzmocnić działanie zawartych w nim substancji, rozpuść łyżeczkę w wodzie i zostaw na noc. Rano dodaj sok z cytryny. Taki napój odtruwa organizm i pobudza przemianę materii. Wersja bez soku obniża kwasowość w żołądku, co pomoże, jeśli cierpisz na wrzody.

Słodkie zasady

● jeżeli tylko masz taką możliwość, kupuj miód w pasiece.

● na etykiecie znajdź datę produkcji. Jeżeli od tego czasu minęło sześć tygodni, a miód jest płynny, nie kupuj go, bo był przechowywany w zbyt wysokiej temperaturze i stracił cenne enzymy. Dłużej niż sześć tygodni krystalizuje się tylko miód akacjowy.

● nie jedz miodu, który na powierzchni ma pulchną warstwę, a w głębi jest twardy. To oznacza, że sfermentował.

● miód przechowuj w ciemnym i chłodnym miejscu. Słoik powinien być szczelnie zamknięty, bo miód łatwo chłonie obce zapachy.

Wybieraj polskie

W naszej części Europy nie rośnie tak dużo kwiatów jak na Południu. Dlatego polskie owady muszą odwiedzić sporo roślin. Z każdą porcją zebranego nektaru do ula wędrują też enzymy z wola pszczoły, dzięki którym miód jest taki zdrowy.

GRYCZANY serce jak dzwon – ma ciemną barwę i lekko piekący smak. Zawiera rutynę, substancję która uszczelnia naczynia krwionośne, chroniąc tym samym przed chorobami serca.

WRZOSOWY zdrowe nerki – o pięknej brunatnoczerwonej barwie i lekko gorzkawym posmaku. Poprawia funkcjonowanie nerek.

LIPOWY ulga w przeziębieniu – dzięki olejkom eterycznym z lipowych kwiatów łagodzi stany zapalne i pomaga zwalczyć kaszel.

SPADZIOWY bogactwo minerałów – pachnie igliwiem i żywicą. Oprócz pszczelich enzymów i nektaru zawiera substancje wydzielane przez mszyce. Jednak dzięki temu ma więcej związków mineralnych niż inne miody.

Autor: Kaja Tyzenhauz

Źródło: Polowanie na miód pszczeli

Written by admin on Luty 13th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie skanowanie lublin