Polowanie na miód pszczeli   no comments

Posted at 1:20 pm in Nowinki pszczelarskie

Broń na bakterie

Miód mieści w sobie enzymy wydzielane przez pszczoły. Działają one antybakteryjnie, tak jak przeciwutleniacze z pyłków kwiatów. Substancje z miodu, które zabijają drobnoustroje, chronią go w ten sposób przed zepsuciem. Pamiętaj, aby go nie podgrzewać, bo straci swoją cudowna moc.

Poranne oczyszczanie

Miód, dzięki enzymom i kwasom organicznym, oczyszcza organizm z toksyn. Aby wzmocnić działanie zawartych w nim substancji, rozpuść łyżeczkę w wodzie i zostaw na noc. Rano dodaj sok z cytryny. Taki napój odtruwa organizm i pobudza przemianę materii. Wersja bez soku obniża kwasowość w żołądku, co pomoże, jeśli cierpisz na wrzody.

Słodkie zasady

● jeżeli tylko masz taką możliwość, kupuj miód w pasiece.

● na etykiecie znajdź datę produkcji. Jeżeli od tego czasu minęło sześć tygodni, a miód jest płynny, nie kupuj go, bo był przechowywany w zbyt wysokiej temperaturze i stracił cenne enzymy. Dłużej niż sześć tygodni krystalizuje się tylko miód akacjowy.

● nie jedz miodu, który na powierzchni ma pulchną warstwę, a w głębi jest twardy. To oznacza, że sfermentował.

● miód przechowuj w ciemnym i chłodnym miejscu. Słoik powinien być szczelnie zamknięty, bo miód łatwo chłonie obce zapachy.

Wybieraj polskie

W naszej części Europy nie rośnie tak dużo kwiatów jak na Południu. Dlatego polskie owady muszą odwiedzić sporo roślin. Z każdą porcją zebranego nektaru do ula wędrują też enzymy z wola pszczoły, dzięki którym miód jest taki zdrowy.

GRYCZANY serce jak dzwon – ma ciemną barwę i lekko piekący smak. Zawiera rutynę, substancję która uszczelnia naczynia krwionośne, chroniąc tym samym przed chorobami serca.

WRZOSOWY zdrowe nerki – o pięknej brunatnoczerwonej barwie i lekko gorzkawym posmaku. Poprawia funkcjonowanie nerek.

LIPOWY ulga w przeziębieniu – dzięki olejkom eterycznym z lipowych kwiatów łagodzi stany zapalne i pomaga zwalczyć kaszel.

SPADZIOWY bogactwo minerałów – pachnie igliwiem i żywicą. Oprócz pszczelich enzymów i nektaru zawiera substancje wydzielane przez mszyce. Jednak dzięki temu ma więcej związków mineralnych niż inne miody.

Autor: Kaja Tyzenhauz

Źródło: Polowanie na miód pszczeli

Written by admin on Luty 13th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format drukowanie z internetu