Miodu nie zabraknie   no comments

Posted at 5:20 pm in Polski Miód

Ma piękny kolor, zapach i świetnie smakuje. Na dodatek jest lekarstwem. Pomimo trudnego sezonu miodu na Lubelszczyźnie na pewno nie zabraknie, bo to pszczelarski region. Na lubelskie Stare Miasto pszczelarze przyjechali z całego regionu, na doroczne Święto Miodu. 

Miodu w Polsce nie zabraknie (fot. Dariusz Małanowski Pszczeli Park)

Miód rzepakowy od lat cieszy się największym zainteresowaniem klientów. Pomimo, że za kilogram trzeba zapłacić 26 złotych.

Droga do sprzedania słoika miodu jest bardzo długa i wyboista. Szczególnie w tym roku, gdy pszczelarze zmagali się z różnymi problemami. Przede wszystkim nie było pogody, w wielu miejscach pszczoły nie miały pożywki, do tego dochodzą jeszcze choroby pszczół. Być może dlatego, ceny produktów pszczelich do najniższych nie należą.

O tym jak radzić sobie z problemami i pozyskać klientów pszczelarze dyskutowali w Lublinie. Co roku organizowane jest Święto Miodu. Nieprzypadkowo odbywa się ono na Lubelszczyźnie, ponieważ w Pszczelej Woli działa jedyne na świecie Technikum Pszczelarskie.

Pszczelarzy pociesza to, że ich produkty coraz częściej są wykorzystywane w nowych branżach. Przede wszystkim w kosmetologii. Na Lubelszczyźnie zarejestrowanych jest półtora tysiąca pszczelarzy. To jeden z najważniejszych pszczelarskich regionów w kraju. 

Źródło: TVP Lublin 

Zobacz:

X LUBELSKIE ŚWIĘTO MIODUŹródło: Miodu nie zabraknie

Written by admin on Wrzesień 5th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format skanowanie dokumentacji lublin