Dni Kultury Kresowej w Bialymstoku   no comments

Posted at 3:20 am in Nowinki pszczelarskie

Dni Kultury Kresowej i Jarmark Kaziukowy

Koncertem Chóru Społem z Białorusi i Zespołu Solczanie z Litwy 5 marca, w sobotę rozpoczyna się XII edycja Dni Kultury Kresowej w Białymstoku. Występy, wystawy i wykłady potrwają do 19 marca.
Dni Kultury Kresowej i Jarmark Kaziukowy
(fot. materiały organizatora)

Koncert inauguracyjny odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej o godz. 17. Natomiast w niedzielę, 6 marca na placu przed Teatrem Dramatycznym zaplanowano tradycyjny jarmark na św. Kazimierza. W godz. od 8.00 do 15.00 ludowi twórcy i podlascy artyści będą prezentować swoje dzieła. Nie zabraknie również stoisk z tradycyjnym jadłem z całego regionu. Z pewnością do nabycia będzie chleb na zakwasie, miody czy sery korycińskie. Tego samego dnia, w Juchnowcu Kościelnym wspólny koncert zagra zespół Jarzębinki i Chór Społem z Białorusi. Początek o godz. 12.30.

Impreza organizowana jest przez Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna i Fundację na rzecz pomocy dzieciom z Grodzieńszczyzny.

Zobacz szczegółowy program: XII Dni Kultury Kresowej

MAG

Źródło: Dni Kultury Kresowej w Bialymstoku

Written by admin on Marzec 17th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan skanowanie dokumentacji lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy