Dni Kultury Kresowej w Bialymstoku   no comments

Posted at 3:20 am in Nowinki pszczelarskie

Dni Kultury Kresowej i Jarmark Kaziukowy

Koncertem Chóru Społem z Białorusi i Zespołu Solczanie z Litwy 5 marca, w sobotę rozpoczyna się XII edycja Dni Kultury Kresowej w Białymstoku. Występy, wystawy i wykłady potrwają do 19 marca.
Dni Kultury Kresowej i Jarmark Kaziukowy
(fot. materiały organizatora)

Koncert inauguracyjny odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej o godz. 17. Natomiast w niedzielę, 6 marca na placu przed Teatrem Dramatycznym zaplanowano tradycyjny jarmark na św. Kazimierza. W godz. od 8.00 do 15.00 ludowi twórcy i podlascy artyści będą prezentować swoje dzieła. Nie zabraknie również stoisk z tradycyjnym jadłem z całego regionu. Z pewnością do nabycia będzie chleb na zakwasie, miody czy sery korycińskie. Tego samego dnia, w Juchnowcu Kościelnym wspólny koncert zagra zespół Jarzębinki i Chór Społem z Białorusi. Początek o godz. 12.30.

Impreza organizowana jest przez Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna i Fundację na rzecz pomocy dzieciom z Grodzieńszczyzny.

Zobacz szczegółowy program: XII Dni Kultury Kresowej

MAG

Źródło: Dni Kultury Kresowej w Bialymstoku

Written by admin on Marzec 17th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin wydruki z internetu lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy