Małaszyński i Bartnik w miodzie   no comments

Posted at 3:20 am in Nowinki pszczelarskie
targi_malaszynski Ponad pół tysiąca wystawców, setki podpisujących książki autorów, konieczność dostawienia dodatkowego namiotu targowego, nieprzebrane tłumy ludzi, promocje, zachęcające ceny, szalony wybór książek i obecność wszystkich najważniejszych edytorów polskiego rynku księgarskiego – tak wygląda rzeczywistość XIV Targów Książki, które odbywały się od 4 do 7 listopada w Krakowie.

Oblężenie wspólnego stoiska wydawnictw: „Sądecki Bartnik” i „Czarny Koń” (Kraków) nastąpiło za sprawą promocji albumu z serii „Aktorzy XXI wieku”, w którym Dariusz Domański wszechstronnie prezentuje Pawła Małaszyńskiego – nowego idola ekranu, w którym podkochują się nie tylko nastolatki.

 

targi_ksiazki_2010_2_sm targi_ksiazki_2010_4_sm

Anna i Janusz Kasztelewiczowie wsparli wydanie tej pozycji i mieli nosa, bo rozchodziła się jak ciepłe bułeczki, tym bardziej, że jej bohater nie tylko opatrywał ją zamaszystym autografem, ale też pozował do wspólnych zdjęć i wiódł długie rozmowy z fankami.

targi_ksiazki_2010_2_sm targi_ksiazki_2010_4_sm

Wydawnictwo „Sądecki Bartnik” zaprezentowało kilkanaście własnych publikacji i kilka przygotowanych w roku minionym i bieżącym wspólnie z innymi oficynami.

Odwiedzający targi z ciepło przyjęli starannie edytorsko dopracowaną albumową trylogię „Słowa miodem pisane”. Dla wielu zaskoczeniem był ogrom materiału literackiego dotyczącego pszczół, pszczelarstwa, miodu i polskich tradycji bartniczych zebranych w jedną starannie opracowaną całość przez wydawnictwo.

Zainteresowani profilaktyką zdrowotną sięgali po interesująco i przystępnie napisane kompendium wiedzy o miodzie, produktach pszczelich i ich działaniu, autorstwa Heleny Noskowicz- Bieroniowej zatytułowane „Co może miód”, wydane we współpracy z krakowską Agencją Wydawniczo-Usługową „Emilia”.

Pszczelarze amatorzy i zawodowcy mieli okazję do zakupu „pszczelarskiej biblii” – wznowionej we współpracy z PWRiL książki Mieczysława Lipińskiego „Pożytki pszczele, zapylanie i miododajność roślin”. Dodajmy, że wznowienie to zostało zaktualizowane, uzupełnione i poprawione zgodnie z aktualną wiedzą przez Marka Pogorzelca oraz sprawdzone przez dra Zbigniewa Kołtowskiego, który na co dzień zajmuje się roślinami miododajnymi.

Tekst i zdjęcia: potrawyregionalne.pl

Źródło: Małaszyński i Bartnik w miodzie

Written by admin on Marzec 17th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
drukowanie Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie Lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format plakaty lublin