Małaszyński i Bartnik w miodzie   no comments

Posted at 3:20 am in Nowinki pszczelarskie
targi_malaszynski Ponad pół tysiąca wystawców, setki podpisujących książki autorów, konieczność dostawienia dodatkowego namiotu targowego, nieprzebrane tłumy ludzi, promocje, zachęcające ceny, szalony wybór książek i obecność wszystkich najważniejszych edytorów polskiego rynku księgarskiego – tak wygląda rzeczywistość XIV Targów Książki, które odbywały się od 4 do 7 listopada w Krakowie.

Oblężenie wspólnego stoiska wydawnictw: „Sądecki Bartnik” i „Czarny Koń” (Kraków) nastąpiło za sprawą promocji albumu z serii „Aktorzy XXI wieku”, w którym Dariusz Domański wszechstronnie prezentuje Pawła Małaszyńskiego – nowego idola ekranu, w którym podkochują się nie tylko nastolatki.

 

targi_ksiazki_2010_2_sm targi_ksiazki_2010_4_sm

Anna i Janusz Kasztelewiczowie wsparli wydanie tej pozycji i mieli nosa, bo rozchodziła się jak ciepłe bułeczki, tym bardziej, że jej bohater nie tylko opatrywał ją zamaszystym autografem, ale też pozował do wspólnych zdjęć i wiódł długie rozmowy z fankami.

targi_ksiazki_2010_2_sm targi_ksiazki_2010_4_sm

Wydawnictwo „Sądecki Bartnik” zaprezentowało kilkanaście własnych publikacji i kilka przygotowanych w roku minionym i bieżącym wspólnie z innymi oficynami.

Odwiedzający targi z ciepło przyjęli starannie edytorsko dopracowaną albumową trylogię „Słowa miodem pisane”. Dla wielu zaskoczeniem był ogrom materiału literackiego dotyczącego pszczół, pszczelarstwa, miodu i polskich tradycji bartniczych zebranych w jedną starannie opracowaną całość przez wydawnictwo.

Zainteresowani profilaktyką zdrowotną sięgali po interesująco i przystępnie napisane kompendium wiedzy o miodzie, produktach pszczelich i ich działaniu, autorstwa Heleny Noskowicz- Bieroniowej zatytułowane „Co może miód”, wydane we współpracy z krakowską Agencją Wydawniczo-Usługową „Emilia”.

Pszczelarze amatorzy i zawodowcy mieli okazję do zakupu „pszczelarskiej biblii” – wznowionej we współpracy z PWRiL książki Mieczysława Lipińskiego „Pożytki pszczele, zapylanie i miododajność roślin”. Dodajmy, że wznowienie to zostało zaktualizowane, uzupełnione i poprawione zgodnie z aktualną wiedzą przez Marka Pogorzelca oraz sprawdzone przez dra Zbigniewa Kołtowskiego, który na co dzień zajmuje się roślinami miododajnymi.

Tekst i zdjęcia: potrawyregionalne.pl

Źródło: Małaszyński i Bartnik w miodzie

Written by admin on Marzec 17th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan drukowanie z internetu