Koniec sezonu pszczelarskiego 2011   no comments

Posted at 12:00 pm in Nowinki pszczelarskie

Nie dały się pogodzie. Sezon pszczelarski dobiega końca

Sezon pszczelarski dobiega końca. Był zdecydowanie lepszy niż w poprzednich latach. Pszczołom nie przeszkodziły ani groźne choroby, ani pogoda. Ten rok pokazał też, że miód i inne produkty pszczele sprzedają się coraz lepiej.

fot. arch

fot. arch
W pasiekach pszczelarzy ruch jest coraz mniejszy. O tym, że sezon się kończy świadczy zachowanie pszczół, których coraz mniej wylatuje do pracy.

Wbrew prognozom, to nie był zły sezon dla pszczelarzy – mówią specjaliści. Największym problemem była warroza – groźna choroba zabijająca pszczoły. Nie wpłynęło to jednak na ilość miodu.

Ten rok pokazał, że popyt na produkty pszczele rośnie. Klienci kupują przede wszystkim miody. Za kilogram miodu gryczanego trzeba zapłacić 25 złotych.

Lubelszczyzna jest uznawana za polskie zagłębie pszczelarskie. Jest tu 1,5 tysiąca pszczelarzy i Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli – jedyna taka szkoła w Europie. (TVP Lublin)

Źródło: Koniec sezonu pszczelarskiego 2011

Written by admin on Wrzesień 4th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie wydruki z internetu lublin serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin