XI Podlaska Biesiada Miodowa   no comments

Posted at 11:20 pm in Polski Miód

Wielokwiatowe, gryczane, lipowe, rzepakowe, nektarowo-spadziowe miody można było kupić wczoraj w Tykocinie podczas XI Podlaskiej Biesiady Miodowej. Amatorów słodkiego nektaru nie zabrakło.

– Dziś kupiłam przepyszny miód leśny, który jest najlepszym lekarstwem na choroby gardła – mówi Sylwia Mańko, mieszkanka Tykocina. – I wielokwiatowy, który na walkę z zimowymi depresjami jest rewelacyjny.

Pani Sylwia to jedna z setek klientów, którzy odwiedzili biesiadę specjalnie po to, aby zaopatrzyć się na zimę w zapas słodkiego nektaru.

– W poprzednim roku kupiliśmy 8 litrów miodu i jedliśmy go przez całą zimę – mówi Sylwia Mańko. – Dzięki temu cała rodzina ani razu nie zachorowała.

Ale biesiada to również możliwość bezpośredniego kontaktu producentów miodu z klientami.

– Przez okrągły rok pracowaliśmy, a teraz zbieramy plony naszego trudu – mówi Wojciech Zajkowski, bartnik z Sokółki. – Spotykają się tu producenci najlepszych miodów. Przyjazd tutaj to duży prestiż.

Źródło: XI Podlaska Biesiada Miodowa

Written by admin on Sierpień 23rd, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum