XI Podlaska Biesiada Miodowa   no comments

Posted at 11:20 pm in Polski Miód

Wielokwiatowe, gryczane, lipowe, rzepakowe, nektarowo-spadziowe miody można było kupić wczoraj w Tykocinie podczas XI Podlaskiej Biesiady Miodowej. Amatorów słodkiego nektaru nie zabrakło.

– Dziś kupiłam przepyszny miód leśny, który jest najlepszym lekarstwem na choroby gardła – mówi Sylwia Mańko, mieszkanka Tykocina. – I wielokwiatowy, który na walkę z zimowymi depresjami jest rewelacyjny.

Pani Sylwia to jedna z setek klientów, którzy odwiedzili biesiadę specjalnie po to, aby zaopatrzyć się na zimę w zapas słodkiego nektaru.

– W poprzednim roku kupiliśmy 8 litrów miodu i jedliśmy go przez całą zimę – mówi Sylwia Mańko. – Dzięki temu cała rodzina ani razu nie zachorowała.

Ale biesiada to również możliwość bezpośredniego kontaktu producentów miodu z klientami.

– Przez okrągły rok pracowaliśmy, a teraz zbieramy plony naszego trudu – mówi Wojciech Zajkowski, bartnik z Sokółki. – Spotykają się tu producenci najlepszych miodów. Przyjazd tutaj to duży prestiż.

Źródło: XI Podlaska Biesiada Miodowa

Written by admin on Sierpień 23rd, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin kopiowanie skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan kopiarki warszawa tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy