W obronie pszczół petycja do parlamentu EU   no comments

Posted at 4:00 pm in Nowinki pszczelarskie

Witam Państwa

Przesyłam Państwu maila otrzymanego od francuskich pszczelarzy z prośbą o wsparcie pszczelarstwa i pszczół poprzez oddanie głosu za pośrednictwem poniżej podanej strony internetowej

Ta sprawa dotyczy nas wszystkich,  jest bardzo ważna – dlatego poprzyjmy ją wspólnie oddając swój głos za pośrednictwem poniższej strony:

http://www.avaaz.org/pl/hours_to_save_the_bees/?slideshow

Na całym świecie, miliardy pszczół giną w ciszy, zagrażając naszym plonom i produkcji żywności.

Jednak pozostały jeszcze 24 godziny, by  Unia Europejska  zakazała stosowanie najbardziej niebezpiecznych pestycydów i wyznaczyła drogę międzynarodowego zakazu ich stosowania co mogłoby rzeczywiście uratować pszczoły i nasze środowisko.
Cztery kraje europejskie zakazały już stosowanie trucizn co korzystnie wpływa na powolną odbudowę kolonii pszczół.

Kilka dni temu, Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), potwierdził po raz pierwszy, że niektóre pestycydy zabijają pszczoły.

Dzisiaj, prawnicy i posłowie wzywają do wprowadzenia całkowitego zakazu ich stosowania i obrotu. Jednak Bayer i inni producenci pestycydów poprzez lobbing i inne działania dążą do utrzymania swoich produktów na rynku.

Jeżeli masowo, potępiamy ich działania, możemy wpłynąć na Komisję Europejską do wprowadzenia uregulowań mających na celu zdrowie obywateli i ochronę środowiska naturalnego.

Miejmy świadomość, że nasze głosy się liczą!

W ubiegłym roku poprzez takie głosowanie w którym uczestniczyło 1 200 000 osób oddających swój głos – rząd USA został zmuszony do rozpoczęcia konsultacji na temat pestycydów. Dzisiaj, mamy już ponad 2 mln podpisów w naszej sprawie, możemy przekonać Unię, aby pozbyć się tych trucizn utorować drogę do światowego zakazu ich stosowania.

Głosujcie razem z nami:

 http://www.avaaz.org/pl/hours_to_save_the_bees/?slideshow

 Prosimy zapiszcietą wiadomość i roześlijcie ją dowszystkich swoich znajomych.

Wynik tego głosowania może być kluczowym argumentem wspotkaniu, które odbędzie się w Brukseli wtym tygodniu.

Pszczoły przecież produkują nie tylko miód ale są niezbędne do życia na Ziemi gdyż muszą zapylać każdego roku 90% wszystkich roślin dzikich i uprawnych.

Korzyści z zapylania tylko roślin uprawnych to dla gospodarki światowej to miliardy dolarów rocznie, to produkcja ponad jednej trzeciej światowych zasobów żywności.

Jeśli pszczoły znikną, nasze owoce, warzywa i orzechy też znikną na zawsze z naszych stołów.

Dziś wchodzą w decydującą fazę ustalenia dotyczące zakazu stosowania pestycydów. Niektórzy posłowie maja świadomość jak ważna jest to sprawa jednak niejednokrotnie byliśmy już świadkami, że  interesy koncernów chemicznych miały większe znaczenie w uzgodnieniach niż dobro środowiska człowieka. Obecnie jesteśmy w sytuacji, iż możemy wspomóc działania Komisji Europejskiej i być może doprowadzić do przyjęcia ustawy wzbraniającej stosowania tych trucizn.

Możemy pomóc przez masowe poparcie obywateli w drodze tego wspólnego głosowania.

Źródło: W obronie pszczół petycja do parlamentu EU

Written by admin on Luty 1st, 2013

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format wydruki z internetu lublin