Zamiast transportu miodu – papierosy   no comments

Posted at 1:40 pm in Polski Miód
Zobaczymy komu dobiorą się do dupy, oczywiście chodzi o miód…

Przemyt 135 tys. paczek papierosów, o wartości rynkowej ok. 1,2 mln zł, odkryli celnicy w litewskiej ciężarówce niedaleko Budziska (Podlaskie). W samochodzie miał być transport miodu - poinformował we wtorek rzecznik Izby Celnej w Białymstoku Maciej Czarnecki.

Kontrabandę podlascy celnicy odkryli w czasie rutynowej kontroli ciężarówki w pobliżu granicy z Litwą. 39-letni kierowca, Litwin, twierdził, że wiezie ze swego kraju na Białostocczyznę transport miodu w litrowych pojemnikach oraz podkłady pod panele.

Po prześwietleniu ładunku urządzeniem rtg okazało się jednak, że w tirze może być nie miód, ale papierosy. Kontrola wykazała, że jest to w sumie 135 tys. paczek papierosów z rosyjskimi znakami akcyzy. Kierowca twierdził, że o przemycie nic nie wiedział, grozi mu do pięciu lat więzienia i utrata samochodu, jako przedmiotu przestępstwa.

Źródło: PAP



Źródło: Zamiast transportu miodu – papierosy

Written by admin on Marzec 29th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie w lublinie skanowanie lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie Lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin