Święta Polskiej Niezapominajki   no comments

Posted at 1:40 am in Nowinki pszczelarskie

Dziesiąta edycja Święta Polskiej Niezapominajki

W najbliższą niedzielę Ośrodek Lasów Państwowych w Jedlni-Letnisko stanie się stolicą Polskiej Niezapominajki. Święto miłośników przyrody otworzy w samo południe jego twórca redaktor Eko Radia Andrzej Zalewski.

Święto Polskiej Niezapominajki powstało w celu promowania walorów rodzimej przyrody, podkreślania ogromnej bioróżnorodności naszego środowiska naturalnego oraz przypominania o konieczności jego ochrony. Tegoroczne ogólnopolskie obchody Święta Polskiej Niezapominajki odbędą się pod hasłem: „Nie zapomnij o święcie przyrody, podaruj innym niezapominajkę”. Na terenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej i Integracji Europejskiej w Jedlni-Letnisko wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych. Konkursy i zabawy przyrodnicze poprowadzą leśnicy z nadleśnictw Kozienice, Radom, Zwoleń. W programie znajdą się również występy zespołów dziecięcych, kiermasz twórczości ludowej i biesiada przy ognisku. Wstęp na imprezę jest wolny. Do ośrodka w Jeldni-Letnisko będzie można dojechać bezpłatnymi autobusami. Z Radomia autobus będzie wyruszał w godzinach 11.00, 11.30, 12.00, 12.30 z ulicy Struga przy Centrum Słonecznym, Kozienic o 11.00, 11.30 z przystanku „biblioteka”, Pionek z przystanku przy ul. Mickiewicza (koło Stokrotki): 11.15, 11.45. Po zakończeniu imprezy autobusy będą również rozwoziły uczestników w przeciwnym kierunku.

Źródło: Święta Polskiej Niezapominajki

Written by admin on Maj 26th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan