Mleko i Miód wypromuje polską prezydencję w UE   no comments

Posted at 1:40 pm in Polski Miód

Mleko i Miód - gadżet promujący polską prezydencję w UE. Fot. Beza Projekt

Biały ceramiczny kubek z wygiętą łyżeczką i słoikiem miodu to drugi z prezentów polskiej prezydencji (po osławionych bączkach), który będzie wręczany delegatom podczas oficjalnych spotkań. MSZ planuje rozdać w sumie 6 tys. zestawów Mleko i Miód zaprojektowanych przez młode polskie designerki: Annę Łoskiewicz i Zofię Strumiłło-Sukiennik.

Alternatywa dla miodu i mleka

„Do szklanki przegotowanego mleka dodać jedną łyżkę miodu. Pić trzy razy dziennie po pół szklanki dla wzmocnienia serca” – dzięki temu przepisowi dołączonemu do gadżetu obdarowywani dowiedzą się, jak dbać o zdrowie. Przygotowywanie napoju ułatwi specjalny termiczny nadruk, który pojawia się na kubku, gdy płyn ma optymalną temperaturę 40 stopni C. Napis na opakowaniu nie pozostawi złudzeń – Polska to kraj mlekiem i miodem płynący.

– To oryginalne połączenie elementów tradycji z nowoczesną sztuką użytkową – zachwala gadżet Monika Janus-Klewiado z MSZ. Zarówno zestawy Mleko i Miód, jak i drewniane bączki zostały wybrane przez ministerialnych urzędników (najpierw resortowych specjalistów od promocji, a na końcu przez ministrów Radosława Sikorskiego i Mikołaja Dowgielewicza) ze specjalnego, opracowanego na zlecenie MSZ, katalogu. Dokument (wciąż tajny) to zestawienie propozycji upominków wymyślonych przez rodzimych projektantów.
– Postawiliśmy na rzeczy pokazujące potencjał i jakość polskiego wzornictwa. Z założenia prezenty nie mogły być zbyt duże i ciężkie, zależało nam też, by były wykonane z dostępnych w naszym kraju surowców naturalnych – mówi Elżbieta Skrzypek z firmy Brand New Idea, ekspertka w dziedzinie komunikacji wizualnej, która opracowała katalog.

Źródło: newsweekŹródło: Mleko i Miód wypromuje polską prezydencję w UE

Written by admin on Marzec 29th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format