Polskie Jadło Klasyka Polska   no comments

Posted at 6:00 pm in Polski Miód

O ile na obiad można się w stolicy umówić prawie wszędzie, o tyle śniadanie to trudniejszy temat. Śniadania oferuje restauracja Polskie Jadło Klasyka Polska.

W godzinach 9 – 12 podawane są tu śniadania w pięciu wariantach. Kuchnię typowo polską reprezentują dwa zestawy śniadaniowe: krakowski i wiejski. W zestawie krakowskim znajdziemy jajka na miękko, kiełbasę krakowską, twarożek ze szczypiorkiem oraz miód i trzy rodzaje konfitur. Wśród pieczywa serwowanego do tego zestawu są krakowskie precle. Pożywne śniadanie wiejskie to – prócz jajecznicy na bekonie – również wiejska szynka, pasztet i twaróg, podawane ze świeżym wiejskim chlebem. Do zestawu dodawany jest także miód i konfitury.

W słodkim zestawie kontynentalnym znajdziemy miękkie croissanty lub chrupiące tosty serwowane ze świeżym masłem, a także trzy rodzaje konfitur i miód. Smakoszy śniadań angielskich z całą pewnością zadowolą jajka sadzone na bekonie, fasola oraz świeże pieczywo, z którego szef kuchni szczególnie poleca grahamkę z ciemnej mąki lub pszenną kajzerkę. Ten, kto woli jajka gotowane zdecyduje się zapewne na zestaw wiedeński, w którym – prócz jajek po wiedeńsku – znajdzie się także szynka konserwowa, twarożek ze szczypiorkiem oraz miód i konfitura.

Wszystkie śniadania serwowane są z kawą, herbatą lub kakao. Do wyboru są też soki: pomarańczowy, grejpfrutowy lub z czarnej porzeczki.

Cena zestawu: około 20 zł

Restauracja Polskie Jadło Klasyka Polska znajduje się przy Alejach Jerozolimskich 30, tuż przy Rondzie de Gaulle’a. Czynna jest w godzinach 09.00-24.00.

Źródło: Luxlux

Źródło: Polskie Jadło Klasyka Polska

Written by admin on Wrzesień 24th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin