Polskie żarcie jest COOL   no comments

Posted at 1:20 pm in Nowinki pszczelarskie

Polagra – Food od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Poznańskie targi również w tym roku przyciągnęły spore grono wystawców, którzy oferowali tradycyjne polskie i niepowtarzalne przysmaki.
Smaki regionów, czyli żywność naturalna i tradycyjna to temat przewodni targów Polagra – Food. Na targach zaprezentowało się ponad 1300 wystawców. Tradycyjne wina, nalewki, miody pitne, pieczywo, sery, wędliny, przetwory owocowo-warzywne to tylko niektóre z ponad 700 wystawionych przysmaków. Polagra – Food to nie tylko wystawy artykułów spożywczych… Podczas czterodniowych targów odbyły się również konferencje, panele dyskusyjne, pokazy i szkolenia, które cieszyły się bardzo dużym powodzeniem wśród profesjonalistów z różnych krajów świata.
Podczas targów zostały rozdane statuetki w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Pierwszy raz wręczono również nagrody w konkursie „Złotnicka Premium” za najlepsze wyroby z wieprzowiny złotnickiej. Największym wydarzeniem targów był jednak konkurs „Kulinarny Puchar Polski”, czyli najbardziej prestiżowe wydarzenie branży gastronomicznej w kraju. Zdobywcami Pucharu okazali się Adam Kowalewski i Tomasz Kazimierski z restauracji Villa Secesja w Bydgoszczy.
Tradycyjnie wręczone zostały także Złote Medale MTP dla najlepszych targowych produktów. Medal odebrała m. in. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarka Kowalew – Dobrzyca, która od kilkunastu lat bierze udział w targach. Wielokrotnie smak i jakość serów dojrzewających, smażonych oraz twarogów były doceniane przez konsumentów. W tym roku ser Złoty Szwajcar został nagrodzony Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jest to ser szwajcarski, z dziurami, charakteryzujący się aromatycznym, słodkawo-orzechowym smakiem. Produkty z OSM Kowalew – Dobrzyca dostępne są we wszystkich dobrych sklepach oraz hurtowniach w Jarocinie, Pleszewie i Krotoszynie.
Zakład Mięsny „Konarczak” również został wyróżniony Złotym Medalem MTP. Kiełbasa Biała Parzona okazała się wyrobem godnym uwagi konsumenta
Nagrodzono także Średzką Spółdzielnię Mleczarską „Jana”. Firma oferująca wyroby mleczarskie została wyrózniona Złotym Medalem MTP za Twaróg Średzki Półtłusty.
Corocznie odbywające się targi okazały się sukcesem na dużą skalę. Świadczy o tym wysoka frekwencja wystawców nie tylko z Polski, ale i z zagranicy .
(em)

Źródło: Polskie żarcie jest COOL

Written by admin on Październik 14th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin