Przyrodnicy   no comments

Posted at 9:20 am in Nowinki pszczelarskie

Przyrodnicy nad Tugą

Elbląg w portEl.pl, Przyrodnicy nad Tugą

W czasie Tuga Bioblitz będzie działało terenowe laboratorium z wyposażeniem do prezentacji audiowizualnych na ekranach – bezpośrednio z mikroskopów i kamer laboratoryjnych. Będzie można na żywo podglądać pracę naukowców, zadawać pytania i zapoznać się z relacjami z badań.

Serdecznie zapraszamy na zawody w badaniu bioróżnorodności rzeki Tuga Bioblitz 2011, które odbędą się 3 czerwca w Nowym Dworze Gdańskim na terenie Żuławskiego Parku Historycznego ul. Kopernika 17.

Program:

Praca zespołów naukowców na Tudze:
– godz. 5-7 – obserwacje ornitologów: przejście i przepłynięcie odcinka rzeki w granicach miasta, rejestracja zaobserwowanych ptaków;
– godz. 7-10 – prace badawcze zespołów botaników i zoologów: zbieranie i rejestracja roślin i zwierząt w rzece i na jej brzegach (w granicach miasta).

Wydarzenia w polowym laboratorium i jego okolicach (Żuławski Park Historyczny, ul. Kopernika 17):
– godz. 8.30-13.30 – pokazy filmów przyrodniczych o Bioblitzu 2009, Tudze i Żuławach (Sala Dwukolumnowa Żuławskiego Parku Historycznego, ul. Kopernika 17);
– godz. 8.30 – pierwsze prezentacje ptaków zaobserwowanych przez ornitologów nad Tugą;
– godz. 10 – uroczyste otwarcie zawodów Tuga Bioblitz.
– godz. 9.30-14 – prezentacje bioróżnorodności rzeki Tugi dla szkół i wszystkich zainteresowanych osób (godziny prezentacji: 9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30): prezentacje ptaków zaobserwowanych przez ornitologów nad Tugą; prezentacje nietoperzy i małych ssaków; prezentacje ciekawych okazów roślinności z i znad Tugi przez zespół botaników; prezentacje fauny odnalezionej lub zaobserwowanej przez zespół zoologów.
– godz. 14 – podsumowanie zawodów, podliczenie i podanie wyników Tuga Bioblitz.

Wydarzenia w polowym laboratorium i jego okolicach poprowadzą naukowcy, m.in. z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Grupy Badawczej Ptaków Wodnych „Kuling”.
Zapraszam w imieniu Salwinia Ekoklubu.

Więcej informacji na www.tuga.info.pl.
Kontakt w sprawach organizacyjnych: Mariola Mika, tel. 505 433 202 lub 55 247 57 33, e-mail:biuro@klubnowodworski.pl.
Kontakt w sprawach organizacyjnych – grupy szkolne: Edyta Kozakiewicz, tel. 513 829 291.

Marek Opitz, prezes Klubu Nowodworskiego

Źródło: Przyrodnicy

Written by admin on Czerwiec 2nd, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie lublin