Przyrodnicy   no comments

Posted at 9:20 am in Nowinki pszczelarskie

Przyrodnicy nad Tugą

Elbląg w portEl.pl, Przyrodnicy nad Tugą

W czasie Tuga Bioblitz będzie działało terenowe laboratorium z wyposażeniem do prezentacji audiowizualnych na ekranach – bezpośrednio z mikroskopów i kamer laboratoryjnych. Będzie można na żywo podglądać pracę naukowców, zadawać pytania i zapoznać się z relacjami z badań.

Serdecznie zapraszamy na zawody w badaniu bioróżnorodności rzeki Tuga Bioblitz 2011, które odbędą się 3 czerwca w Nowym Dworze Gdańskim na terenie Żuławskiego Parku Historycznego ul. Kopernika 17.

Program:

Praca zespołów naukowców na Tudze:
– godz. 5-7 – obserwacje ornitologów: przejście i przepłynięcie odcinka rzeki w granicach miasta, rejestracja zaobserwowanych ptaków;
– godz. 7-10 – prace badawcze zespołów botaników i zoologów: zbieranie i rejestracja roślin i zwierząt w rzece i na jej brzegach (w granicach miasta).

Wydarzenia w polowym laboratorium i jego okolicach (Żuławski Park Historyczny, ul. Kopernika 17):
– godz. 8.30-13.30 – pokazy filmów przyrodniczych o Bioblitzu 2009, Tudze i Żuławach (Sala Dwukolumnowa Żuławskiego Parku Historycznego, ul. Kopernika 17);
– godz. 8.30 – pierwsze prezentacje ptaków zaobserwowanych przez ornitologów nad Tugą;
– godz. 10 – uroczyste otwarcie zawodów Tuga Bioblitz.
– godz. 9.30-14 – prezentacje bioróżnorodności rzeki Tugi dla szkół i wszystkich zainteresowanych osób (godziny prezentacji: 9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30): prezentacje ptaków zaobserwowanych przez ornitologów nad Tugą; prezentacje nietoperzy i małych ssaków; prezentacje ciekawych okazów roślinności z i znad Tugi przez zespół botaników; prezentacje fauny odnalezionej lub zaobserwowanej przez zespół zoologów.
– godz. 14 – podsumowanie zawodów, podliczenie i podanie wyników Tuga Bioblitz.

Wydarzenia w polowym laboratorium i jego okolicach poprowadzą naukowcy, m.in. z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Grupy Badawczej Ptaków Wodnych „Kuling”.
Zapraszam w imieniu Salwinia Ekoklubu.

Więcej informacji na www.tuga.info.pl.
Kontakt w sprawach organizacyjnych: Mariola Mika, tel. 505 433 202 lub 55 247 57 33, e-mail:biuro@klubnowodworski.pl.
Kontakt w sprawach organizacyjnych – grupy szkolne: Edyta Kozakiewicz, tel. 513 829 291.

Marek Opitz, prezes Klubu Nowodworskiego

Źródło: Przyrodnicy

Written by admin on Czerwiec 2nd, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin serwis ekspresów do kawy warszawa