Protest przeciwko GMO w Berlinie   no comments

Posted at 2:20 pm in Nowinki pszczelarskie

Tysiące ludzi przeszły w sobotę ulicami Berlina protestując przeciwko genetycznie zmodyfikowanej żywności. W demonstracji wzięli też udział przedstawiciele polskich organizacji ekologicznych.

Według organizatorów, w demonstracji, która odbyła się pod hasłem „Mamy tego dość!”, uczestniczyły 22 tys. osób; służby porządkowe mówią o 10 tys. uczestników.

Manifestacja z tysiącami zielonych balonów przeszła od dworca głównego w Berlinie pod Bramę Brandenburską. Na jej czele jechało około 80 traktorów. Na transparentach demonstrantów wypisano apele o produkcję zdrowej żywności z poszanowaniem praw zwierząt oraz środowiska naturalnego.

Do Berlina przyjechała z Polski grupa przedstawicieli dwóch organizacji: Stowarzyszenia Ekoland i Związku Zawodowego Rolników Ekologicznych im. św. Franciszka z Asyżu – poinformowała PAP przewodnicząca Ekolandu Danuta Pilarska. Część polskiej delegacji ubrana była w stroje ludowe, zaś ekolodzy na czarno.

Demonstracja odbyła się w czasie, gdy w stolicy Niemiec obradowali ministrowie rolnictwa 52 krajów, goszczący na międzynarodowych targach rolno-spożywczych „Zielony Tydzień”. (PAP)

awi/ awy/ ap/

Źródło: Protest przeciwko GMO w Berlinie

Written by admin on Styczeń 25th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin serwis ekspresów do kawy warszawa tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format