Protest przeciwko GMO w Berlinie   no comments

Posted at 2:20 pm in Nowinki pszczelarskie

Tysiące ludzi przeszły w sobotę ulicami Berlina protestując przeciwko genetycznie zmodyfikowanej żywności. W demonstracji wzięli też udział przedstawiciele polskich organizacji ekologicznych.

Według organizatorów, w demonstracji, która odbyła się pod hasłem „Mamy tego dość!”, uczestniczyły 22 tys. osób; służby porządkowe mówią o 10 tys. uczestników.

Manifestacja z tysiącami zielonych balonów przeszła od dworca głównego w Berlinie pod Bramę Brandenburską. Na jej czele jechało około 80 traktorów. Na transparentach demonstrantów wypisano apele o produkcję zdrowej żywności z poszanowaniem praw zwierząt oraz środowiska naturalnego.

Do Berlina przyjechała z Polski grupa przedstawicieli dwóch organizacji: Stowarzyszenia Ekoland i Związku Zawodowego Rolników Ekologicznych im. św. Franciszka z Asyżu – poinformowała PAP przewodnicząca Ekolandu Danuta Pilarska. Część polskiej delegacji ubrana była w stroje ludowe, zaś ekolodzy na czarno.

Demonstracja odbyła się w czasie, gdy w stolicy Niemiec obradowali ministrowie rolnictwa 52 krajów, goszczący na międzynarodowych targach rolno-spożywczych „Zielony Tydzień”. (PAP)

awi/ awy/ ap/

Źródło: Protest przeciwko GMO w Berlinie

Written by admin on Styczeń 25th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie