Pomoc dla Gminy Wilków   no comments

Posted at 10:00 am in Polski Miód

Z inicjatywy Zbigniewa Pęcaka, Prezesa Lubelskiego Towarzystwa Pszczelniczego 17 października 2010 r. w Wilkowie zorganizowano spotkanie mieszkańców Gminy Wilków, poszkodowanych w tegorocznej powodzi z przedstawicielami organizacji oraz firm, które gotowe są pomóc w odbudowie infrastruktury rolniczej tego regionu. Na spotkanie do gminnej biblioteki licznie przybyli poszkodowani w powodzi pszczelarze, chmielarze i sadownicy, Wójt Gminy Wilków, mgr Grzegorz Teresiński, Adam Stępień – przedstawiciel Krajowej Rady Izb Rolniczych z Warszawy, redaktor naczelna czasopisma „Pszczelarstwo” Pani Krystyna Wyzner z Warszawy, Dariusz Więcek – producent uli z Biecza, Jerzy Skiba – producent węzy pszczelej z Tomaszowa Lubelskiego, Lucjan Kurowski z Firmy Lucjan i Grzegorz Kurowscy Końskowola – Krzewy Ozdobne, Jan Madej, Prezes Nadwiślańskiego Zrzeszenia Plantatorów Chmielu w Wilkowie, Danuta Dąbrowska – Signal Iduna – Ubezpieczenia, Dariusz Małanowski – PszczeliPark Przybyszewski Małanowski.

http://fundusz.ltp.net.pl/wp-content/uploads/2010/10/1-300x200.jpg

Z konkretną pomocą wystąpiło Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze, które utworzyło Pszczelniczy Fundusz Asekuracyjny za pośrednictwem którego napływają oferty pomocy zarówno rzeczowej jak i finansowej dla poszkodowanych pszczelarzy. Dariusz Więcek, producent uli oraz Jerzy Skiba producent węzy pszczelej zaoferowali swoje produkty dla poszkodowanych pszczelarzy gminy Wilków w cenach z maksymalnym upustem. Muszę dodać, że Pan Dariusz Więcek sam ucierpiał na wskutek powodzi, co nie przeszkodziło mu wspierać innych poszkodowanych. Włodzimierz Cyc z Firmy „Barć” z Biszczy, absolwent Technikum Pszczelarskiego, pszczelarz, na którego zawsze można liczyć przygotował podstawowe zestawy dla poszkodowanych pszczelarzy – kapelusz, podkurzacz, dłuto i miotełka.

Szkoda, że pomimo obietnic na spotkaniu zabrakło producentów materiału chmielarskiego i sadowniczego(wstyd Panie i Panowie tak się nie robi tylu ludzi czeka na waszą pomoc). Mam nadzieję, że to tylko chwilowe niedyspozycje chmielarzy i szkółkarzy, które zostaną nadrobione w najbliższym czasie i że wkrótce dojdzie do spotkania, konkretnych ustaleń co do formy pomocy dla Gminy Wilków.

Chciałbym serdecznie podziękować współgospodarzom spotkania, Pani Barbarze i Krzysztofowi Giza ze Szczekarkowa, którzy pomagali w organizacji przedsięwzięcia.

To co zobaczyłem, to co usłyszałem na zawsze utkwi mi w sercu. Żadne słowa nie są w stanie opisać mojego współczucia. Boli mnie jedno, że nie potrafię przekonać innych, że warto pomagać,

Ja ze swojej strony deklaruję i obiecuję dalszą pomoc poszkodowanym, nie tylko z gminy Wilków i zapewniam ze dopóki będę koordynatorem tej akcji, odpowiemy na każdy apel potrzebujących i postaramy się tak jak do Wilkowa dotrzeć jak najszybciej z pomocą .

Z drugiej strony zapraszam w dalszym ciągu do współpracy tych którzy mogą w jakikolwiek sposób wesprzeć działania ,,Lubelskiego Towarzystwa Pszczelniczego”.

Termin następnego spotkania w Wilkowie około 15 grudnia.

Informujemy także że wysłaliśmy pierwsze listy dziękczynne uczestnikom tworzenia ,,Pszczelniczego Funduszu Asekuracyjnego”

Podaję raz jeszcze adresy kontaktowe:

Dariusz Małanowski tel. 880 750 327

e-mail: malanowski@pszczelipark.pl

Sławomir Przybyszewski tel. 531 555 054

e-mail: park@pszczelipark.pl

Zbigniew Pęcak tel. 501 266 623

e-mail: info@ltp.net.pl

Nr .Konta

Bank: PKO S.A 16 1240 2454 1111 0010 3168 9125
Z dopiskiem ,,Powódź”

Źródło: Pomoc dla Gminy Wilków

Written by admin on Październik 20th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin wydruki z internetu lublin serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format