I Kowary z miodem coś wspólnego mają również   no comments

Posted at 2:40 am in Nowinki pszczelarskie

Kowary to coś…, a jego mieszkańcy to nie gęsi i swoje święto mają. Tegoroczne trwało przez całe dwa dni minionego weekendu (11-12.09 2010 r.), od rana do bardzo późnego wieczora i charakteryzowało się specyficznym klimatem.

Oto na Miasto, w ramach Zlotu Duchów Podziemia, nalotu dokonały wszelkiej maści straszydła.
Zaraz po odegraniu hymnu Kowar, po występach najmłodszych artystów – zachwycił grający na akordeonie Michał Starak i obsługujący keyboard Bartek Budny, w rytm bicia w bębny i dźwięku fletów wpełzły na scenę wszelkiej maści zjawy, duchy, wiedźmy. Te podziemne stwory wyrwały z rąk Burmistrza klucze od Miasta i objęły je w swe władanie. Można było je widzieć i później snujące się między uczestnikami wszelkich świątecznych imprez, dostrzec kata, wiedźmy walońskie, cienie Piastów i samą Śmierć. Okazały się jednak duchami przyjaznymi. Nie tylko, że nie przeszkadzały, a wręcz pomagały i uatrakcyjniały przebieg kowarskiego święta.
A wszelkich atrakcji było co niemiara. Na scenie pojawił się pochodzący z Kowar, aktor Wojciech Dąbrowski – zapoznał z legendami i historią herbu miasta, zaś w dniu następnym zaprezentował w Miejskim Ośrodku Kultury spektakl teatralny, na który bilety wstępu rozeszły się jak ciepłe bułeczki już w dniu go poprzedzającym.

2

A scena okupowana była przez cały czas trwania imprezy. Można było zobaczyć, posłuchać i podziwiać: występy dzieci i młodzieży, zespół La-Valon, Kowarskie Wrzosy i Kowarską Orkiestrę Rozrywkową; występ Gildii Przewodników Sudeckich i interesujących grup z miast partnerskich, ale też koncert reggae Natural Dread Killaz i niewątpliwą gwiazdę tegorocznych Dni Kowar – pop-rockowa grupę Sumptoastic.
Ta pochodząca z Bolesławca grupa obchodzi w tym roku swoje 10-lecie. Ma na koncie wiele sukcesów związanych z listami przebojów i ze sprzedażą albumów. Od pięciu lat należy do ścisłej krajowej czołówki pod względem ilości granych koncertów – dała ich kilkaset tak w kraju, jak i za granicą (głównie w Niemczech i USA). To właśnie występ tej grupy był magnesem, który przyciągnął pod scenę tłumy widzów.
A zwieńczeniem jednego z wieczorów był teatr ognia i Anastenaria – chodzenie po rozżarzonych węglach.

3

Poza sceną też działo się niemało. Dniom Kowar towarzyszył Artystyczny Jarmark. Miejscowi artyści-rzemieślnicy sprzedawali swe wyroby: ręcznie wykonane serwetki, obrusy, tkane obrazy, wyroby z wosku pszczelego i ze szkła oraz różnego rodzaju miody. Można było nawet dowiedzieć się jak pszczoły wyrabiają miód i podejrzeć je podczas pracy.
Wśród imprez towarzyszących warto wymienić: Turniej Miast Partnerskich, otwarcie wystawy obrazów w Urzędzie Miasta, turniej tenisa ziemnego, konferencję Historia Kowar, legendy, miejsca historyczne. Można było też wziąć udział w Kowarskiej Nocy Zabytków oraz zawodach sportowych i wędkarskich.

4

Tegoroczne dni Kowary były szczególnie udane – szczycą się rekordową frekwencją. Bawiło się tu kilka tysięcy osób. Nie zabrakło niczego, co jest niezbędne do dobrej zabawy: koncertów gwiazd, wystaw, jarmarku artystycznego i sportowych emocji podczas turnieju miast partnerskich i nie tylko…

5

A wszystko to za sprawą organizatorów, którymi byli: Miasto Kowary, kowarskie stowarzyszenia, w tym Stowarzyszenie Miłośników Kowar i Związek Gmin Karkonoskich.

6

I ja tam byłam, i jak zwykle w dwóch wystąpiłam rolach: mieszkanki Kowar, która wraz z najbliższymi członkami rodziny uczestniczyła w tym szczególnym święcie i Posła na Sejm RP. Na szczęście obowiązków poselskich było niewiele, więc mogłam oddać się beztroskiej zabawie. Z czego chętnie korzystałam.

Źródło: I Kowary z miodem coś wspólnego mają również

Written by admin on Wrzesień 20th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format