I Kowary z miodem coś wspólnego mają również   no comments

Posted at 2:40 am in Nowinki pszczelarskie

Kowary to coś…, a jego mieszkańcy to nie gęsi i swoje święto mają. Tegoroczne trwało przez całe dwa dni minionego weekendu (11-12.09 2010 r.), od rana do bardzo późnego wieczora i charakteryzowało się specyficznym klimatem.

Oto na Miasto, w ramach Zlotu Duchów Podziemia, nalotu dokonały wszelkiej maści straszydła.
Zaraz po odegraniu hymnu Kowar, po występach najmłodszych artystów – zachwycił grający na akordeonie Michał Starak i obsługujący keyboard Bartek Budny, w rytm bicia w bębny i dźwięku fletów wpełzły na scenę wszelkiej maści zjawy, duchy, wiedźmy. Te podziemne stwory wyrwały z rąk Burmistrza klucze od Miasta i objęły je w swe władanie. Można było je widzieć i później snujące się między uczestnikami wszelkich świątecznych imprez, dostrzec kata, wiedźmy walońskie, cienie Piastów i samą Śmierć. Okazały się jednak duchami przyjaznymi. Nie tylko, że nie przeszkadzały, a wręcz pomagały i uatrakcyjniały przebieg kowarskiego święta.
A wszelkich atrakcji było co niemiara. Na scenie pojawił się pochodzący z Kowar, aktor Wojciech Dąbrowski – zapoznał z legendami i historią herbu miasta, zaś w dniu następnym zaprezentował w Miejskim Ośrodku Kultury spektakl teatralny, na który bilety wstępu rozeszły się jak ciepłe bułeczki już w dniu go poprzedzającym.

2

A scena okupowana była przez cały czas trwania imprezy. Można było zobaczyć, posłuchać i podziwiać: występy dzieci i młodzieży, zespół La-Valon, Kowarskie Wrzosy i Kowarską Orkiestrę Rozrywkową; występ Gildii Przewodników Sudeckich i interesujących grup z miast partnerskich, ale też koncert reggae Natural Dread Killaz i niewątpliwą gwiazdę tegorocznych Dni Kowar – pop-rockowa grupę Sumptoastic.
Ta pochodząca z Bolesławca grupa obchodzi w tym roku swoje 10-lecie. Ma na koncie wiele sukcesów związanych z listami przebojów i ze sprzedażą albumów. Od pięciu lat należy do ścisłej krajowej czołówki pod względem ilości granych koncertów – dała ich kilkaset tak w kraju, jak i za granicą (głównie w Niemczech i USA). To właśnie występ tej grupy był magnesem, który przyciągnął pod scenę tłumy widzów.
A zwieńczeniem jednego z wieczorów był teatr ognia i Anastenaria – chodzenie po rozżarzonych węglach.

3

Poza sceną też działo się niemało. Dniom Kowar towarzyszył Artystyczny Jarmark. Miejscowi artyści-rzemieślnicy sprzedawali swe wyroby: ręcznie wykonane serwetki, obrusy, tkane obrazy, wyroby z wosku pszczelego i ze szkła oraz różnego rodzaju miody. Można było nawet dowiedzieć się jak pszczoły wyrabiają miód i podejrzeć je podczas pracy.
Wśród imprez towarzyszących warto wymienić: Turniej Miast Partnerskich, otwarcie wystawy obrazów w Urzędzie Miasta, turniej tenisa ziemnego, konferencję Historia Kowar, legendy, miejsca historyczne. Można było też wziąć udział w Kowarskiej Nocy Zabytków oraz zawodach sportowych i wędkarskich.

4

Tegoroczne dni Kowary były szczególnie udane – szczycą się rekordową frekwencją. Bawiło się tu kilka tysięcy osób. Nie zabrakło niczego, co jest niezbędne do dobrej zabawy: koncertów gwiazd, wystaw, jarmarku artystycznego i sportowych emocji podczas turnieju miast partnerskich i nie tylko…

5

A wszystko to za sprawą organizatorów, którymi byli: Miasto Kowary, kowarskie stowarzyszenia, w tym Stowarzyszenie Miłośników Kowar i Związek Gmin Karkonoskich.

6

I ja tam byłam, i jak zwykle w dwóch wystąpiłam rolach: mieszkanki Kowar, która wraz z najbliższymi członkami rodziny uczestniczyła w tym szczególnym święcie i Posła na Sejm RP. Na szczęście obowiązków poselskich było niewiele, więc mogłam oddać się beztroskiej zabawie. Z czego chętnie korzystałam.

Źródło: I Kowary z miodem coś wspólnego mają również

Written by admin on Wrzesień 20th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin