Wójczyc nad Tanwią   no comments

Posted at 6:00 pm in Miód pitny

Data: 24-26 sierpnia 2012
Uczestnicy: Bramborak, Koczownik oraz Maniek, Kalimara i Wiktor
Miejsce: Tanew we wsi Pisklaki
Degustowane miody: 
1. Wójczyc – 5 litrowy baniak – (trójniak), Pasieka Maciej Jaros

Po długiej, wymuszonej przez czynniki przez nas niezależne przerwie – powracamy do degustacji. Tym razem zabraliśmy pięciolitrowy baniak Wójczyca nad Tanew – rzekę ponad rzeki. Ani nie największą, ani najdłuższą, ani najsłynniejszą – ale najbardziej sielską ze wszystkich.

Tak oto prezentuje się Tanew w pełnej okazałości – rzeka nad którą obozowaliśmy, degustując Wójczyca.
 

Piliśmy go zarówno na zimno jak i gorąco  – smakował wybornie i co ważne – warto w takim właśnie opakowaniu go zakupić ze względu na plastikowy korek, który gwarantuje stałą, maksymalną szczelność.
  
Ognisko nad rzeką w porze roku, kiedy komar sił już nie ma aby kąsać – najlepsze to są chyba warunki do kosztowania miodu grzanego. Jest chłodno ale nie zimno. Upał nie meczy, człek się nie poci, nawałnice również są już słabe i rzadsze.

 
Wójczyc z blasku ogniska. Pięciolitrowy dzban zapewni godziwy poczęstunek naszym gościom. Miód to niebywale dobry, o winnym smaku, wysycony na bazie soku z czarnej porzeczki. To już drugi raz, kiedy nad Tanwią cieszymy się jego degustacją. Tutaj możesz zobaczyć wcześniejszą degustację, z roku 2010: Lipiec Perlisty & Wójczyc

  
Cały nasz dobytek zatarabaniliśmy nad rzekę takim oto przemyślnym wózek, któren wedle producenta nawet i 50 kg udźwignie, a może również służyć za bardzo wygodny fotel.
  
Obozowisko nad brzegiem. Więcej zdjęć i szczegóły dotyczące samego obozowania można obaczyć pod podanym linkiem: Tanew 2012 – MikroRelacja z koczownia
 

Kolejna degustacja – wedle niepewnych naszych przypuszczeń – odbędzie się już w ten weekend. Popróbujemy trzech ostatnich nieznanych nam miodów Apisu. Zapraszamy!

Źródło: Wójczyc nad Tanwią

Written by admin on Październik 1st, 2012

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin serwis ekspresów do kawy lublin