Wójczyc nad Tanwią   no comments

Posted at 6:00 pm in Miód pitny

Data: 24-26 sierpnia 2012
Uczestnicy: Bramborak, Koczownik oraz Maniek, Kalimara i Wiktor
Miejsce: Tanew we wsi Pisklaki
Degustowane miody: 
1. Wójczyc – 5 litrowy baniak – (trójniak), Pasieka Maciej Jaros

Po długiej, wymuszonej przez czynniki przez nas niezależne przerwie – powracamy do degustacji. Tym razem zabraliśmy pięciolitrowy baniak Wójczyca nad Tanew – rzekę ponad rzeki. Ani nie największą, ani najdłuższą, ani najsłynniejszą – ale najbardziej sielską ze wszystkich.

Tak oto prezentuje się Tanew w pełnej okazałości – rzeka nad którą obozowaliśmy, degustując Wójczyca.
 

Piliśmy go zarówno na zimno jak i gorąco  – smakował wybornie i co ważne – warto w takim właśnie opakowaniu go zakupić ze względu na plastikowy korek, który gwarantuje stałą, maksymalną szczelność.
  
Ognisko nad rzeką w porze roku, kiedy komar sił już nie ma aby kąsać – najlepsze to są chyba warunki do kosztowania miodu grzanego. Jest chłodno ale nie zimno. Upał nie meczy, człek się nie poci, nawałnice również są już słabe i rzadsze.

 
Wójczyc z blasku ogniska. Pięciolitrowy dzban zapewni godziwy poczęstunek naszym gościom. Miód to niebywale dobry, o winnym smaku, wysycony na bazie soku z czarnej porzeczki. To już drugi raz, kiedy nad Tanwią cieszymy się jego degustacją. Tutaj możesz zobaczyć wcześniejszą degustację, z roku 2010: Lipiec Perlisty & Wójczyc

  
Cały nasz dobytek zatarabaniliśmy nad rzekę takim oto przemyślnym wózek, któren wedle producenta nawet i 50 kg udźwignie, a może również służyć za bardzo wygodny fotel.
  
Obozowisko nad brzegiem. Więcej zdjęć i szczegóły dotyczące samego obozowania można obaczyć pod podanym linkiem: Tanew 2012 – MikroRelacja z koczownia
 

Kolejna degustacja – wedle niepewnych naszych przypuszczeń – odbędzie się już w ten weekend. Popróbujemy trzech ostatnich nieznanych nam miodów Apisu. Zapraszamy!

Źródło: Wójczyc nad Tanwią

Written by admin on Październik 1st, 2012

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin