Wystawa w Krakowie   no comments

Posted at 10:20 am in Nowinki pszczelarskie

Wystawa Wioska bioróżnorodności w Krakowie


Dobiega końca rok, uznany przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej. Komisja Europejska w ramach jego obchodów zainicjowała kampanię, której głównym celem jest zwiększenie świadomości wśród społeczeństwa na temat zagrożeń wynikających ze spadku bioróżnorodności. Ostatnia w tym roku wystawa „Wioska bioróżnorodności” od 6 do 19 grudnia jest dostępna, w jednej z Galerii Handlowych Krakowa.

Badania wykazały, że publiczna świadomość na temat bioróżnorodności jest niska- tylko 38% Europejczyków deklaruje, że rozumie, czym jest bioróżnorodność, podczas gdy 28% z nich słyszało o bioróżnorodności, ale nie zna znaczenia tego słowa.

Główny cel, jaki postawiła przed sobą Komisja Europejska to aktywacja obywateli w obrębie ich indywidualnych działań, jakie podejmują lub będą podejmować na rzecz ochrony bioróżnorodności. Główne przesłanie realizowanej kampanii wyrażone jest w bardzo prosty sposób: ?Pszczoła jest powiązana z drzewem, które jest powiązane z kwiatem, który jest powiązany z Tobą? ? powiedziała Marie-Thér?se Duffy-Haeusler, p.o. Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Jednym ze sposobów przekazywania wiedzy dotyczącej bioróżnorodności, jest przekazywanie wiedzy za pomocą zabawy. Dzięki wystawie organizatorzy chcą zapoznać dzieci z tematyką bioróżnorodności, ponieważ to one są przyszłością naszej planety. Kampania ma również na celu uświadomienie nam, że ratowanie różnorodności biologicznej wymaga wysiłku każdego z nas, niezależnie od wieku.

Kraków to kolejne z miast, które włączyło się w akcję promującą kampanię na rzecz różnorodności biologicznej ?Do niej należymy, od niej zależymy?. Od 6 do 19 grudnia, w godzinach od 9: 00 do 21: 00 można odwiedzić ?Wioskę bioróżnorodności? w Krakowie w Galerii Handlowo-Rozrywkowej Kraków Plaza. Kraków zamyka tegoroczną edycję wystawy.

Weekend zamykający wystawę dostarczy zwiedzającym najwięcej atrakcji.  18-19 Listopada zostanie wyemitowany filmkampanii, a wszyscy goście otrzymają również bioróżnorodnościowe upominki.

Konwencja o różnorodności biologicznej została sporządzona podczas tzw. Szczytu Ziemi w Rio de Janeiro (Brazylia) 5 czerwca 1992 r. i jest obecnie jednym z najbardziej powszechnych porozumień międzynarodowych: jego stronami są 193 państwa świata. Polska ratyfikowała Konwencję w 1996 roku.

Źródło: Wystawa w Krakowie

Written by admin on Grudzień 17th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format skanowanie lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format